RU

Альтанки з дерева

 

альтанки з дерева, альтанки львів, альтанки ціна, альтанка, альтанки, альтанки фотоАльтанки з дереваАльтанки з дерева підійдуть для будь-якої ділянки, зроблять її більш комфортною та красивою. Особливість конструкції з дерева полягає в тому, що ми зберігаємо вірність традиції благоустрою садово-паркової території чи дачної ділянки, можемо збудувати бесідки довільних геометричних форм та стилів, архітектурних рішень. Бути власником дерев'яної альтанки на своїй ділянці на дачі дуже зручно. Вона може бути дуже компактною, розташованою у тихому затишному куточку і стати комфортним місцем і для проведення часу на самоті, читання книги чи роботи, так і для відпочинку в дружній компанії. Альтанку можна встановити близько від дому, встановити в ній зручний стіл та користуватися як варіантом літньої кухні. Також можна зробити її великою, облаштувати зручними меблями і запрошувати до неї гостей. Встановлювати бесідку слід трохи вище, для того, щоб вона стала центром ландшафтного дизайну ділянки. Чи в глибині саду, у тіні дерев й чагарників, подалі від сторонніх очей, щоб ніщо не завадило відпочинку в ній. Та в будь-якому випадку слід розміщувати цю споруду подалі від дороги, забезпечуючи для неї захист від вітру. Можна також розмістити її неподалік пагорба, чи під захистом розвинених крон високих дерев.

 

Типи альтанок з дерева.

 

альтанки з дерева, альтанки львів, альтанки ціна, альтанка, альтанки, альтанки фотоАльтанки з дереваДля виготовлення альтанки із цілісних дерев'яних колод використовуються шпилькові породи дерева - ялина, сосна, ялиця та модрина. Остання вважається більш високотехнологічна, міцна та довговічніша. Конструкції з брусу виконуються як з хвойних порід перелічених вище, так і з більш цінних - дуба, бука, ясена, кедра та інших. Вдалим і вельми привабливим варіантом альтанки з дерева може бути комбінація із декількох порід деревини у будівництві: міцного каркасу із сосни у поєднанні з різьбленими елементами осики або липи. Конструкції з дерева переважно бувають стаціонарні, хоча є винятки. Переносними робити їх досить нераціонально. Дерево - є матеріалом, який не призначений для частого монтування та розбирання. Стаціонарні бесідки можуть виконуватися у різних варіаціях:

 

 1. Закриті дерев'яні альтанки - переважно виготовлені з використанням скляних вікон і нагадують будиночок або павільйон. Такі будівлі призначені використовуватись, як в спекотні сонячні дні теплої пори року, так і в зимові холоди й морози. Їх утеплюють, всередині  встановлюються обігрівачі, печі або каміни.

 2. Напівзакриті альтанки - закриті повністю лише із трьох сторін, зазвичай четверту залишають відкритою, такі будови чудово захищають від дощу та вітру і ні в якій мірі не перешкоджають відпочинку на свіжому повітрі. Якщо в такій альтанці застосувати знімну скляну обшивку, то на літо її легко можна перетворити у напіввідчинену.

 альтанки з дерева, альтанки львів, альтанки ціна, альтанка, альтанки, альтанки фотоАльтанки з дерева3. Відкриті альтанки з дерева прийнято експлуатувати тільки в літній період, виготовлені вони із дерев'яного каркасу, який накритий дахом, переважно з підлогою. Стіни в них влаштовані тільки у вигляді поручнів (парканів) для надання конструкції додаткової стійкості й необхідної жорсткості. Часто їх прикрашають майстерною різьбою, надаючи візуальної легкості та ажуру.

Такий варіант альтанки чудово поєднується з декоративними в'юнкими рослинами. Особливим різновидом популярних дерев'яних альтанок є перголи. Вони представляють подобу арок із дерев'яних секцій чи масив із ґратів. Такий вид альтанки з дерева служить головним чином як опора різному роду повзучих рослин, в'юнких квітучих видів, декоративних виноградів та різнобарвних рослин, що звисають у горшках. Частіше їх застосовують щоб оформити входи, доріжки, також з їх допомогою зонують територію. Ще одним різновидом для дерев'яні альтанки , який ми можемо виконати - є бельведери (що перекладається на українську як "чудовий вид". Така будівля являється цілковито відкритою конструкцією із 360-градусною можливістю огляду із опорними колонами, яку накриває дах, та встановлюється, переважно, на пагорбах, підвищеннях. Згідно традиції такий різновид альтанки роблять кам'яним, проте мають місце також й варіанти з дерева, в такому разі стійки, які слугують опорними колонами - виконують із брусів, із різьбленням чи готового профілю.

 

Альтанки з дерева. Стилі.

 

альтанки з дерева, альтанки, бесідки, альтанки львів, альтанки ціна, альтанка, альтанки фотоАльтанки з дереваСтиль дерев'яних альтанок може бути дуже різним, усе вирішується в залежності від побажань та смаку власників:

 

 * Класичний стиль. Строгі форми у поєднанні із дотриманими пропорціями, однаково для основних конструкцій і також більш дрібних елементів оздоблення.

 * Східний стиль. Присутні химерні форми та велика кількість елементів декору.

 * Вікторіанський стиль. В значній мірі масивна споруда, форми традиційні, нерідко присутній каркас із ґратів для в'юнких рослин.

 * Сільський (кантрі) стиль. Для будівництва використовують виключно дерев'яні матеріали, кожен елемент покликаний підкреслити особливість побуту села. Чудово доповнюється очеретяним чи солом'яним дахом.

 * Лісовий стиль. Ключовою особливістю виступає нетесані дерев'яні бруси, які, в свою чергу, повинні створювати максимальний затишок та комфорт.

 * Середземноморський стиль. Відкриті дерев'яні альтанки, що виконані на подобі пергол, із решіткою з ґратів, чаша й підлога вимощені плитками, в оформлені використані висячі рослини, підвішених у кашпо.

 

Доглядаємо альтанки з дерева.

 

альтанки з дерева, альтанки львів, альтанки ціна, альтанка, альтанки, альтанки фото, бесідкиАльтанки з дерева 1. На початку використання всі дерев'яні поверхні необхідно обробити захисним та декоративним покриттям щоби запобігти гниттю деревини, зараження пліснявими грибами, запобігти негативному впливу атмосферних умов відкритого середовища, попередити пожежу.

 2. Оновлювати захист повторно бажано раз на 1-2 роки коли ще не почався сезон.

 3. Запобігати товстому шару снігового покриву та інших атмосферних опадів, що осідають на дах альтанки.

 4. Чистити альтанку необхідно виключно засобами натурального походження, які не містять речовин чітко вираженої кислої чи лужної дії.

 5. У разі прикрашання дерев'яні альтанки можна використати ліани чи інші в'юнкі рослини, але тоді їх бажано обрізати при необхідності, аби запобігти збільшенню навантажень на основу.

 альтанки з дерева, бесідки, альтанки львів, альтанки ціна, альтанка, альтанки, альтанки фотоАльтанки з дерева6. Важливо відстежувати рівень вологості біля альтанки з дерева і не допускати його високого рівня. Цьому явищу можна запобігти виконавши дренажні роботи. Для підсилення ефекту навколо будівлі висаджують деяку кількість рослин, які вбиратимуть зайву воду з ґрунту.

 7. Також необхідно створити такі умови, за яких, альтанка буде ефективно та природно провітрюватись та освітлюватись сонячними променями. Це збереже для будівлі належний рівень сухості, запобігатиме перезволоженню.

 

2023 © jarmas.com.ua