RU

Альтанка №24

альтанки з дерева, altanky z dereva, гойдалки, альтанка, альтанки, альтанки львів, altanka, altanky, gojdalky, альтанки фото

Ціна: 790 у. о.

Альтанка №11

альтанки фото, альтанки з дерева, гойдалки, альтанка, альтанки, альтанки львів, altanka, altanky, gojdalky, альтанки ціна

Ціна: 670 у. о.

Альтанка №1

альтанки з дерева, гойдалки, альтанка, альтанки, альтанки львів, altanka, altanky, gojdalky, альтанки фото

Ціна: 1820 у. о.

Альтанка №23

альтанки з дерева, гойдалки, альтанка, альтанки, альтанки львів, altanka, altanky, gojdalky, альтанки фото

Ціна: 790 у. о.

Альтанка №18

альтанки львів, altanky lviv, альтанки, альтанка, альтанки з дерева, дерев'яні альтанки, altanky, altanka, гойдалки з дерева, гойдалки

Ціна: 580 у. о.

Альтанка №9

Ціна: 590 у. о.

Альтанка №19

альтанки львів, альтанки, альтанка, альтанки з дерева, altanky, altanka, гойдалки з дерева, гойдалки фото

Ціна: 570 у. о.

Альтанка №10

альтанки, альтанка, альтанки з дерева, альтанки львів, altanky, altanka, гойдалки з дерева, гойдалки

Ціна: 580 у. о.

альтанки ціна, альтанки, альтанка, альтанки з дерева, альтанки львів, altanky, altanka, altanky lviv гойдалки з дерева, гойдалки

Альтанка №31

альтанки з дерева, альтанка, альтанки, альтанки фото, бесідки, бесідка, садові гойдалки, гойдалки

Ціна: 790 у. о.

Альтанка №30

Ціна: 780 у. о.

Альтанки

Альтанка - це невелика крита споруда, призначення якої - приємний відпочинок в саду, парку чи у дворі біля будинку. Вона забезпечує захист від сонця, вітру, дощу і гарантує гарно проведений час на свіжому повітрі. Не менше значення мають альтанки іальтанки з дерева, гойдалки, альтанка, альтанки, альтанки львів, altanka, altanky, gojdalky, альтанки фотоАльтанки як окраса двору чи саду, вони надають неповторного вигляду і створюють затишок.

При будівництві альтанок використовують різні матеріали - бетон, цеглу, пластик, але найпопулярнішим матеріалом є все ж дерево. І це не дивно, оскільки саме деревина є найекологічнішим і найбезпечнішим природнім матеріалом, витримує десятки років використання і гармонійно вписується в будь-яку архітектуру ділянки.

Встановлюючи альтанку у своєму саду чи дворі, ви забезпечуєте приємний відпочинок собі, своїй родині та друзям. Це буде зручне і затишне місце, де можна почитати, насолодитися прохолодою в спекотний день чи поспілкуватися за чашкою кави з друзями.

 

Переглянути садові гойдалки нашого виробництва можна тут

Статті:

Все про альтанки

Садові мебліСадова альтанка - це перше, що спадає на думку господарям, коли вони після зведення будинку приступають до облаштування ділянки. Для приємного проведення дозвілля на дачі альтанку потрібно перетворити в найзатишніше і бажане місце, а також у ефектний елемент садового дизайну. альтанки з дерева, альтанки, альтанка, альтанки фото, бесідка, бесідки, бесідки з дерева, альтанки львів, деревяні бесідкиАльтанкиАби досягти всіх поставлених цілей, потрібно наперед дуже добре обдумати проект і відшукати потрібне місце в саду для вашого об'єкту. Про все це, а також багато іншого на тему бесідок ви дізнаєтесь з інформації нижче.

 

Походження альтанки.

Історія альтанок сягає глибокого в минуле. Але зараз про ландшафтну архітектуру древнього світу можна дізнатися тільки зі скупих описів і знахідок археологів. Згадки про найбільш ранні відомі нам сади збереглись в Єгипті. Після дослідження настінних розписів  в єгипетських пірамідах археологи виявили плани садів та умовні зображення альтанок, басейнів, доріжок, дерев, квітів. altanky lviv, альтанки з дерева, гойдалки, альтанка, альтанки, альтанки львів, altanka, altanky, gojdalky, альтанки фотоАльтанки ЛьвівТому зародження традиції зі зведення споруд для відпочинку в садах можна із впевненістю віднести до 4-3 тисячоліття до нашої ери. Потім альтанки в ландшафтному мистецтві вже "крокували" крізь усі часи, стилі та держави. У них люди з комфортом проводили свій вільний час в усамітненні чи з друзями. У відомих садово-паркових ансамблях світу ландшафтні архітектори приділяли бесідкам багато уваги і зачислювали їх до важливих паркових будівель.

Найчастіше альтанки розміщували біля води, на пагорбах, затишних куточках. Зазвичай ці паркові споруди відрізнялись неповторним смаком, бездоганними пропорціями і точністю в деталях. альтанки з дерева, гойдалки, альтанка, альтанки, альтанки львів, altanka, altanky, гойдалки, альтанки фотоАльтанкаКрім того, творці парку старалися так вписати альтанки у навколишню природу, щоби в результаті вони стали їх невід'ємною складовою, зливались із нею буквально. З часом у садової бесідки проявилось багато різновидів: ротонда, садовий павільйон, бельведер, газебо, люстгауз, альтанка, літня естрада, менажерія, хижина відлюдника, павільйон для чайної церемонії та інші. За своїм зовнішнім виглядом, конструкцією та призначенню ці споруди відрізнялися великим різноманіттям.

 

Альтанки сьогодні.

В даний час альтанки люблять як і раніше. Їх можна зустріти в приватних садах і парках Європи, Азії, Америки, Австралії. альтанки, altanky, альтанка, альтанки з дерева, альтанки львів, альтанки фото, альтанки цінаАльтанкиДо них настільки звикнулося, що зазвичай ні в кого не викликають здивування. Це перше, що приходить в голову хазяям, які приступають до облаштування території. Ми, як і наші предки, завжди з радістю надаємо перевагу відпочинку на свіжому повітрі. І хоча відкрита альтанка має схожі риси із інтер'єром, людина як правило відчуває себе в ній як на природі, і в неї виникає ілюзія єдиного простору із садом.

Ландшафтні дизайнери відносять бесідки до малих архітектурних форм поряд з лавочкою, перголою, мостиком, парканом, ліхтарями та доріжками. Адже під їх визначення підпадають всі неживі і художньо осмислені елементи садового дизайну.

При виборі стилю, форми, конструкції і матеріалу для садової альтанки майстри радять враховувати не тільки архітектуру будинку, але й стильовий напрям оформлення саду. Тільки при такому підході альтанка може стати повноправною прикрасою саду. Статті на даній сторінці будуть присвячені альтанкам і стануть корисні тим власникам, які поряд з іншими малими архітектурними формами хочуть гармонійно вписати садові споруди в пейзаж і зробити примітними деталями декору.

 

 

 

 

Альтанка. Вплив древнього Сходу

 

Альтанки та інші паркові споруди не тільки дозволяють задавати чітку структуру всьому садовому простору, але й забезпечують цікавість до садових композицій будь-яку пору року.Садова альтанка з дерева

При створенні парків ландшафтні архітектори завжди намагаються об'єднати спільним художнім задумом всі елементи садової композиції. При цьому будівлі (головний будинок і великі господарські будови) вони відносять до основних елементів композиції, а порівняно невеликі споруди (альтанки, павільйони, фонтани, мостики, скульптури та ін.) - до елементів другої черги. Останні повинні забезпечувати взаємозв'язок комплексу споруд (найчастіше всього смислового центру усієї композиції) із системами благоустрою та озеленення. Садові альтанки з дерева завжди мирно співіснували зі всіма парковими стилями: і регулярним геометрично правильним, і з вільним пейзажним. При цьому ландшафтні архітектори підходили до розробки форм та конструкцій дерев'яних альтанок дуже відповідально. Адже в цій непростій справі потрібно було не тільки думати про пропорції і красу будівель, але також враховувати навантаження на солідні інженерні споруди. Намагаючись зберегти єдинство всього архітектурного ансамблю, при спорудженні бесідки їх творці вибирали матеріал, який добре поєднаний з іншими архітектурними елементами. В оформленні використовували ті ж види декору, які застосовували при обробці палацових споруд. Це стосувалося також графічних і колірних рішень альтанок.

При становленні садово-паркового мистецтва важливу роль відіграли сади Китаю. Адже досягненнями майстрів архітекторів великої східної імперії захоплювалися всі європейці. В результаті навіть виник такий напрям в мистецтві, як "шінуазрі" ("китайщина"). Особливо яскраво він проявив себе при створенні парків у Петергофі, Умані, Олександрії, Царському селі та інших місцях. А так як жоден китайський сад не обходився без архітектурних споруд, зодчі почали копіювати в основному альтанки і мости. Китайська альтанка завжди була яскрава, багаті розписами зображень людей і тварин. У ювелірній обробці архітектурних деталей зазвичай в повній мірі проявлялись ремісничі навички майстрів. Традиційні конструкції китайської бесідки - шести- або восьмигранні.

Вісім граней означають сторони світу, а шість відповідають особливим символам із знаменитої "Книги змін". Химерні дахи китайських альтанок мали красиво вигнуті краї. До речі, на відміну від китайських, японські альтанки фото зазвичай лаконічні і без яскравих деталей. Майстри держави сонця, що сходить, вкладали в ці споруди свої уявлення про красу світу і його гармонії. Найчастіше вони використовували спеціально зістарений будівельний матеріал - патиновану мідь або вже посірілу дранку для покрівлі, грубо оброблені, з тріщинами дерев'яні опори і стропила. В старовинних парках і садибах багато що було зруйновано і безповоротно втрачено, про минулу славу садів, що не збереглися, свідчать описи, проекти, гравюри, картини, листівки. Зараз про зовнішній вигляд старовинних садові альтанки Львів ми можемо судити і по документах, і по тих спорудах, які були реставровані і реконструйовані. Ось деякі види альтанки ціна, якими і в наші дні можна полюбуватись в наших знаменитих садово-паркових ансамблях: альтанка, ротонда, бельведер, менажерія. За своїм зовнішнім виглядом, будовою і призначенням вони трохи відрізняються один від одного.

альтанки фото, альтанки Львів, альтанки цінаАльтанка (від італійського alt - високий) - невеличкі бесідки або щось, що нагадує балкон, над обривом або крутим спуском для огляду околиць. Як правило, такі альтанки з дерева будували або з каменю натурального. Наприклад, бесідка в парку "Софіївка" (Умань, Україна) споруджена на гігантських кам'яних глибах, які нависають над невеликою річкою. З висоти через отвори альтанки фото відкриваються живописні картини на центральну частину паркової композиції.

Ротонда (від італійського rotonda - кругла) - кругла в плані споруда із кам'яними чи дерев'яними колонами, увінчана куполом. В древності такий тип будівель мав релігійне значення (храм, мавзолей). Часто в пейзажних парках ротонду розташовували на підвищенні. Але немало випадків, коли будівлю зводили і на плоских ділянках в далеких куточках парку. Колони, цоколь, сходи і основу для купола зазвичай обробляли білим матеріалом, напівсферичну покрівлю фарбували в такий же колір, як і дахи основних палацових споруд. Найчастіше паркові ротонди будували із шістьма колонами.

Бельведер (від італійського belveder - чудовий вигляд) - альтанки Львів на підвищенні, із якої відкривається вид на околиці. Ця споруда правильної геометричної форми із колонадою, але частіше всього без купола.

Менажерія (від французького me`nagerie - звіринець) - альтанки цінаальтанки ціна, альтанки львів, альтанки з дерева із пташиними вольєрами, яка мала в парку чи саду, перш за все, декоративне призначення. В певні часи звіринці були у всіх парках, особливо модним вважались вольєри з диковинними, співочими і водоплавними птахами. Петергофська менажерія була створена на зразок версальської. А, наприклад, в "Софіївці" архітектор розташував фазанник на березі ріки в ротонді, яка ззовні облицьована деревною корою. Прогалини між колонами закриті металевою сіткою, для проходу в приміщення передбачені двері.

Різноманітні  альтанки з дерева здавна і звично вписалися в паркові пейзажі. І хоча кожна епоха і кожен садовий стиль зазвичай висували на перші ролі цілком певні архітектурні форми і споруди, альтанки фото це правило не торкнулося. Вивчення садово-паркового мистецтва минулих століть часом може підказати нам оригінальні рішення для альтанки Львів на наших ділянках. Адже, по суті, всі старовинні паркові споруди - їх найближчі родичі.

 

 

Альтанки з дерева

 

Бесідки з дерева на ділянках звична і зручна. Лише в ній людина по-справжньому відчуває себе на природі. В альтернативних варіантах - прибудованих до будинку галереях, на терасах, верандах, критих двориках - занадто багато спільного з інтер'єром і ілюзії єдиного простору з садом зазвичай не виникає.альтанки фото, альтанки з дерева, альтанки ціна, альтанки львів Відкрита бесідка з чотирикутним дахом незамінна в спеку. У теплу пору року альтанка стає, по суті, продовженням будинку. У ній п'ють чай і каву, читають, спілкуються, займаються рукоділлям, готують, чистять гриби і перебирають ягоди, влаштовують святкову вечерю. В заскленій альтанці можна комфортно сховатися від негоди: дощу, вітру і палючого сонця. Відкрита Бесідки з дерева буває просто незамінна в спеку: вона дає тінь і при цьому відмінно провітрюється. Щоб проводити дозвілля приємно альтанки фото у дворі треба обов'язково облаштувати в якомога затишніше і бажане місце, та в дуже ефектний садовий елемент дизайну. Для виконання цих завдань потрібно попередньо дуже добре обдумати проект вашої альтанки ціна й підібрати для неї найкраще місце. А тепер про все це більш детально і по порядку.

альтанки з дерева, альтанки фото, альтанки львів, альтанки цінаСтиль альтанки з дерева.

При розробці плану ділянки всі елементи садової композиції потрібно об'єднувати загальним художнім задумом. Будинок, огорожу, малі архітектурні форми і насадження повинні складати єдиний ансамбль. Для цього всі елементи садового дизайну повинні бути виконані в одному стилі, який зазвичай багато в чому визначається архітектурою будинку. Так, до будинку в стилі модерн підходять ковані альтанки львів з елементами рослинного орнаменту. Якщо будинок на ділянці побудований в класичному стилі (як в російських садибах XIX століття), то особливу достовірність створюваному образу надають ротонди, які відмінно поєднуються з іншими малими архітектурними формами з минулої епохи - чашами на постаментах, фонтанами, скульптурою та ін. Будинки з металу, скла і бетону в стилі мінімалізму потребують розміщення в саду простих форм, наприклад, альтанки фото у вигляді куба або паралелепіпеда з плоским дахом. альтанки львів, альтанки з дерева, альтанки фото, альтанки цінаУ сільській місцевості на ділянці з дерев'яним будинком при будівництві альтанки з дерева бажано дотримуватися сільського стилю. У будь-якому випадку, стилістичне вирішення головного домінанту на ділянці - будинку - вимагає ретельного підбору елементів садового дизайну і аксесуарів. Інакше цілісної композиції в саду не вийде.

Багато які наші прості дерев'яні або цегляні будинки на ділянках не мають певного архітектурного стилю. У таких випадках виправити становище допомагають малі архітектурні форми. Саме вони, будучи підібрані в єдиному стилі і виконані з матеріалів, які застосовані при обробці будинку, здатні об'єднати всі елементи садового дизайну. Від того, наскільки продумана стилістика малих архітектурних форм, в тому числі і альтанки ціна, багато в чому залежить сприятливе враження від саду.

Розмір альтанкиальтанки ціна, альтанки львів, альтанки з дерева, альтанки фото

Щоб альтанка відповідала своєму призначенню, вона повинна мати оптимальні розміри. Якщо через деякий час після будівництва ця садова споруда виявиться занадто маленькою або надто великою, то в ній буде некомфортно. Багато експертів вважають, що альтанки Львів садові повинні бути площею 4-16 метрів квадратних. Щоби більш-менш комфортно розташувались 4-6 дорослих особи (столик + 4-6 сидячих місць), то діаметр альтанки з дерева мав би бути як мінімум 3 метри в діаметрі. А ще при виборі розмірів альтанки потрібно пам'ятати про пропорційність всіх елементів садової композиції. Чим менша площа саду і розміри будинку, тим більш компактною повинна бути ця споруда. Масштабне співвідношення висоти і інших розмірів альтанки ціна слід ретельно підбирати на місці. альтанки львів, альтанки ціна, альтанки з дерева, альтанки, альтанкаДо речі, ростучі поблизу високі дерева і кущі можуть допомогти при виборі правильного масштабу композиції в цьому куточку саду.

Форма бесідки

Дуже важливо правильно вибрати таку форму бесідки, щоб вона не випадала із загальної картини саду. Вона не повинна «ображати» погляд своєю непотрібною химерністю і дешевою пишністю. Адже альтанка з дерева - досить велика форма в просторі саду - завжди привертає до себе увагу. Її форма часом стає навіть більш важливою, ніж матеріали, з яких вона зроблена. Садові альтанки Львів можуть мати 3-8-кутну, круглу або овальну площину, на яку встановлюються стовпи або колони. Зверху їх вінчає дах, найчастіше суцільний. альтанки з дерева, альтанки фото, альтанка, альтанки, альтанки львівФорми даху можуть бути різні:

 

 * плоский;

 * односхилий;

 * двосхилий;

 * шатровий;

 * конічний;

 * пірамідальний;

 * купольний;

 * шоломоподібний і ін.

 

До речі, одне з очевидних відмінностей для скатних дахів - різні нахили скатів. Величина нахилу пов'язана з традиціями і архітектурним стилем, типом матеріалу, з якого роблять покрівлю (верхню оболонку даху), і місцевим кліматом. Так, в районах з великою кількістю опадів нахил роблять таким, щоб вода з покрівлі стікала швидко, без затримки.

Зараз на садових ділянках для альтанки з дерева найчастіше вибирають нескладні форми дахів:

альтанки, альтанка, альтанки ціна, альтанки львів, альтанки фото

 * двосхилі;

 * із кількома гранями;

 * шатрові.

 

Готові 6-гранні  альтанки з дерева, які пропонують в садових центрах і на будівельних ринках, будівельники оснащують шатровими дахами. Для відкритих садових павільйонів з прямокутною основою найчастіше будують вальмові дахи (чотирьохскатний дах, торці якої утворені трикутними скатами). На альтанці зовсім не обов'язково повторювати ту форму даху, що на будинку, але вона обов'язково мала би поєднатися з нею. Особливо у випадку якщо бесідка розташовується неподалік дому. В разі, коли альтанка на великій ділянці віднесена в сад у дальній куток, тоді дах може набувати іншого стилю, ніж на головній будівлі. Але все-таки матеріал для покрівлі альтанки фото слід взяти такий же, що і на головній споруді ділянки.

 

Дачні альтанки

 

Дачні альтанки для нашого часу давно вже не диковина. Щораз більше господарів на своїх присадибних ділянках зводять для своєї зручності і комфорту дачні альтанки з дерева. альтанки з дерева, альтанки львів, альтанки ціна, альтанка, альтанки, альтанки фотоСьогодні можна бачити альтанки Львів різноманітних геометричних форм: від круглої до трикутної. Вони можуть виконувати різні функціональні навантаження. Бути просто літніми навісами і використовуватися виключно в теплу пору року, або можуть виконувати роль ґрунтовного будиночка, в якому так приємно проводити час не тільки влітку, а й взимку.

Існує багато різновидів садових альтанки ціна. Як матеріал для їх виготовлення використовується дерево, цегла, коване залізо, полікарбонат. Однак, чомусь, сучасні споживачі віддають перевагу зовсім не сучасному матеріалу. З різних причин вони вибирають дерев'яні альтанки. Одним імпонує їх вишуканий зовнішній вигляд, інші просто віддають перевагу відчуттю затишку і комфорту, що виходить від натуральної деревини. Але заради справедливості треба сказати, що інші альтанки з дерева нітрохи не поступаються за своїми якостями садові альтанки Львів. альтанки львів, альтанка, альтанки, альтанки ціна, альтанки з дерева, альтанки фотоУ кожного виду цих чудових будівель є свої незаперечні переваги. Тут все залежить тільки від особистих переваг покупця. А про смаки, як відомо, не сперечаються. І яку б альтанки ціна Ви не обрали - відкриту, закриту або живу - треба пам'ятати про те, що вона не тільки прикраса вашої садової ділянки, але і справжній острівець безтурботності, де так приємно проводити час.

 

Альтанки барбекю одна з різновидів дачних альтанок. Особливу популярність серед присадибних будівель альтанки ціна барбекю отримали за свою унікальну можливість влаштовувати на відкритому повітрі такі вже звичні для наших людей пікніки, незважаючи на погодні умови. Вашому святу не завадить ні сонце, ні дощ, ні навіть сніг. Завдяки розташованої усередині самої альтанки або біля неї печі, ви можете в будь-який час року порадувати свою сім'ю або друзів шашликами або барбекю. А як відомо, м'ясо, приготоване на відкритому вогні, є прекрасним доповненням до свіжого повітря. Інтер'єр альтанки з дерева барбекю може бути найрізноманітнішим: від класичного до модернового. Найбільш вдалим є вибір на користь багатогранних альтанки Львів. Вони не тільки гармонійно вливаються в ландшафтний інтер'єр, але дуже зручні і місткі. Якщо всередині такої альтанки помістити круглий стіл, без сумніву, за ним часто будуть збиратися Ваші друзі. А в приємній компанії навіть чашка чаю під звуки стрекотіння цикад може принести радість і захват.

 

Альтанки. Конструкція

Конструкція альтанки.

 

альтанки з дерева, альтанки львів, альтанки ціна, альтанка, альтанки, альтанки фотоАльтанкиАльтанки бувають стаціонарні і розбірні (металевий каркас, тент або полікарбонат), відкриті і засклені, з суцільним дахом, гратчастим або з металевих прутів. Форма альтанки Львів визначає її конструкцію. Дах (з урахуванням снігового навантаження) у альтанки з дерева повинен бути обов'язково, а ось стіни - не завжди, дах може просто спиратися на опори у вигляді стовпів. У класичній стаціонарної альтанки фото слід розрізняти такі елементи, як фундамент, настил, опори, каркас, огородження (поручні і балясини), декоративні решітки, елементи декору, а також крокви, лати, покрівля. Найскладніша частина при будівництві альтанки - це несуча конструкція суцільного даху. Для неї спочатку треба виготовити за шаблонами всі несучі елементи, тоді при складанні не виникне зайвих проблем. Будівельною практикою вже до дрібниць відпрацьовані різноманітні варіанти складання деталей для будь-яких форм дахів. альтанки з дерева, альтанки львів, альтанки ціна, альтанка, альтанки, альтанки фотоАльтанки з дереваДля професіоналів навіть шатровий дах не такий складний, як це може здатися на перший погляд.

При розробці ескізів та проекту альтанки з дерева бажано уникати складних з'єднань елементів в конструкції. У будівництві можна спланувати один або два входи. Для більшого декоративного ефекту шатровий дах можна зробити «двоповерховий». Невелика надбудова над великою покрівлею по центру альтанки зазвичай в мініатюрі повторює форму альтанки Львів . Це архітектурне рішення досить популярне серед садівників. Якщо альтанки ціна в саду кілька, то можна побудувати куполоподібну ажурну споруду з металевих прутів. Під альтанки з дерева , повитими виноградом, актинідією, лимонником або хмелем, виходить затишний тінистий простір. Згодом ці потужні ліани повністю закривають своїми різьбленими листям металевий каркас, і в саду виходить незвичайна зелена форма. У сонячні дні всередині такої альтанки прохолодно і затишно. альтанки з дерева, альтанки львів, альтанки ціна, альтанка, альтанки, альтанки фотоАльтанкаПри посадці у відкритій металевій конструкції клематисів або плетистих троянд верхня частина купола зазвичай залишається на виду. Альтанка і садовий павільйон - найближчі родичі. Зазвичай до павільйонів відносять криті садові будівлі найпростішої конструкції. Секції огорожі між опорами в них не встановлюються, тому входити можна з будь-якого боку. У дерев'яних класичних альтанки фото як декор ефектно виглядають косі решітки з рейок, які можна ставити як у верхній, так і в нижній частині будівлі. Виготовлені на виробництві або зроблені самостійно, ці легкі решітки з ромбоподібним малюнком легко кріпляться до стійок альтанка з дерева .

Незвичайних рішень в конструкціях альтанки альтанки львів, альтанка, альтанки, альтанки ціна, альтанки з дерева, альтанки фотоАльтанки ЛьвівЛьвів досить багато. Наприклад, якщо в альтанки ціна з прямокутною основою зробити ламані кути, то в них утворюються відповідні місця для посадки ліан і квітів. А можна, наприклад, підняти підлогу альтанки і зробити під ним нішу, де зручно зберігати складні садові меблі, контейнери та інші. Ще одне оригінальне рішення - поставити альтанки з дерева над дренажним колодязем. Тоді в підлозі потрібно передбачити люк, щоб стежити за рівнем стоків і при необхідності за допомогою насоса відкачувати воду.

Крім того, за допомогою альтанки львів можна закрити одне з непривабливих місць в саду - компостну купу. Тільки таку споруда вже не можна буде використовувати за прямим призначенням.

Кілька слів про будівництво бесідки.

Ця технологія є традиційною, вона включає розчищення місця, влаштування основи та фундаменту, виготовлення всіх елементів і деталей і, нарешті, монтаж споруди. Однак якщо місце для бесідки вибране дуже сире, то спочатку необхідно вирішити проблему дренажу. Вода завжди стікає туди, де нижче. Тому після дощу без якісного водовідведення навколо альтанки львів буде стояти вода. Щоб вона не потрапляла в простір під підлогою, рівень грунту під альтанкою повинен бути вище загального рівня землі на 10-15 см. Додатковим захистом може служити вимощення. У сирих місцях треба або зробити ухил поверхні землі в бік від споруди, або прокласти під зливами з даху дренажні пластикові труби (в канави глибиною близько 30 см) і направити їх під кутом до дренажного колодязя.

А ще бажано перед початком будівництва визначити тип ґрунту на ділянці, а також прикинути приблизну вагу майбутньої споруди. Тільки після цього можна буде вирішувати питання про конструкцію фундаменту. Відомо, що деякий ґрунт при замерзанні розширюється і випихає фундамент вгору. У будівельній літературі є дані про норми заглиблення різних типів фундаментів (стрічковий, стовпчастий, пальовий, монолітний і ін.) І формули для розрахунку навантажень. Чим важче матеріал, з якого зводиться бесідка , тим потужніший для неї потрібно фундамент. Щоб убезпечити споруду від перекосів, пов'язаних з переміщеннями ґрунту, потрібно проконсультуватися з фахівцем. Тільки правильно розрахований фундамент забезпечить надійність і довговічність садової споруди.

При остаточній обробці альтанки львів потрібно звертати увагу і на зовнішній вигляд споруди біля фундаменту. Слід заздалегідь продумати декорування цоколя і вимощення. Дерев'яна бесідка, внизу якої розташовуються нічим не закриті бетонні стовпчики, зазвичай виглядає незавершеною. І звичайно, при складанні проекту альтанки потрібно пам'ятати про її освітлення. Для цього ще перед початком будівництва слід прокласти кабель до майбутнього об'єкту, розробити схему проводки для розеток і світильників. У наших суворих кліматичних умовах необхідно відповідально підходити до вибору типів кабелю, світильників, ламп. Освітлення - важлива частина садового дизайну. У темну пору доби повинна добре висвітлюватися не тільки альтанка, а й доріжка до неї. Декоративні світильники в саду позбавлять господарів і гостей від травм і створять виразні декорації вдень і вночі.

Деякі власники ділянок вважають за краще будувати альтанки львів самостійно. І часом вони це роблять не тому, що не можуть найняти будівельників, а з природного прагнення до творчості. Адже бесідка - відмінний об'єкт для розвитку кмітливості та художнього смаку. Однак непрофесійні будівельники зазвичай не можуть заздалегідь передбачити всі нюанси в проекті. Їм часто доводиться йти не від ідеї до матеріалу, а від матеріалу - до ідеї. До речі, нерідко саме в таких випадках народжується щось оригінальне.

 

 

Альтанки. Матеріали

 

Матеріали для альтанки.

 

альтанки, altanky, альтанка, альтанки львів, альтанки з дерева, дерев'яні альтанкиАльтанкиВартість будівлі альтанки може відрізнятися досить істотно не тільки в залежності від розміру і конструкції, але і від використовуваних матеріалів. Як правило, готові альтанки львів істотно економніші від тих, що побудовані на замовлення. Для спорудження бесідки можна використовувати деревину, цеглу, камінь, бетон, метал, пластик і їх всілякі комбінації, а також різноманітні покрівельні матеріали. При зведенні фундаменту, стовпів і даху використовують різні будівельні матеріали. Сучасна альтанка за своєю суттю завжди є конструкцією комбінованою. Однак альтанки прийнято ділити на типи виходячи з того, який матеріал використаний для каркасу і обробки будівлі. altanka, альтанки, altanky, альтанка, альтанки львів, альтанки з дерева, дерев'яні альтанкиАльтанкаКожен будівельний матеріал має свої достоїнства і недоліки, з точки зору як простоти застосування, так і вартості. Тому перш ніж вибрати той чи інший матеріал, господар ділянки повинен чітко уявляти його особливості.

 

Дерево.

Її основні переваги - краса, низька вартість, екологічність і доступність. Дерев'яні альтанки легко зводити, замінювати в них окремі елементи. На відміну від каркасного сараю або літньої кухні, де всі несучі елементи, як правило, закриті матеріалом зовнішньої або внутрішньої обшивки, кожна дерев'яна деталь альтанки не тільки грає функціональну роль, але й повинна бути якісною і привабливою. Скручені, рвані, з глибокими тріщинами і сучками стовпи витонченості будівництву не додадуть. Успіх буде забезпечений, тільки якщо використовувати сухі, кондиційні, добротні матеріали. А ще споруди з дерева завжди гармонійно вписуються в садовий пейзаж. derevjani altanky, альтанки, altanky, альтанка, альтанки львів, альтанки з дерева, дерев'яні альтанкидерев'яні альтанкиДо того ж і дизайн дерев'яні альтанки може бути найрізноманітнішим. Недолік деревини - швидка втрата зовнішньої привабливості і міцності під впливом погодних умов. Середня тривалість служби дерев'яної конструкції складає не більше 10 років. Для продовження життя цього матеріалу раз в 1-3 роки потрібно відновлювати просочення або забарвлення дерев'яних поверхонь. До речі, в садах природного стилю особливо добре сприймаються природні тони, що включають відтінки коричневого, бежевого, сірого. Колір просочення або фарби для альтанки бажано вибирати такий же, як біля стін будинку.

В якості несучих колон можна використовувати квадратний в перетині брус або оциліндровані колоди. А можна виготовити опори у вигляді збірних елементів з відструганих під кутом 67,5 ° дощок товщиною 50 мм. altanky lviv, альтанки, altanky, альтанка, альтанки львів, альтанки з дерева, дерев'яні альтанкиальтанки ЛьвівСтійки в цьому випадку будуть мати вигляд розігнутого куточка. Ці ж дошки можна використовувати і по-іншому: зібрати стійки- "сендвічі" з двох звичайних зовнішніх і однієї скошеної під кутом внутрішньої заготовки. Підлогу в альтанки львів можна зробити з дощок або садового паркету.

 

Цегла.

Її основна перевага - декоративність. Існує велика різноманітність сортів цегли, і якщо будинок (або його частина) побудовані з цегли одного сорту, то і опорні стовпи або стіни, що має  альтанка бажано будувати з того ж матеріалу. Головні недоліки цегельних опор - трудомісткість їх зведення і часом низька якість цегли через порушення режиму випалу.

 

Камінь.

Його основні переваги - міцність, довговічність і декоративність. Альтанки, оброблені натуральним каменем, найчастіше споруджують в тих місцях, які багаті на поклади гірських порід. Місцевий камінь - найбільш економний будівельний матеріал.альтанки, altanky, альтанка, альтанки львів, альтанки з дерева, дерев'яні альтанки, альтанки фото Масивний і навіть візуально важкий, камінь в нашій уяві щось вічне, найдорожче і найпрестижніше. Однак будується кам'яна альтанка досить непросто,  вимагає знань, досвіду, розрахунку та спеціальних інструментів. До зведення таких конструкцій зазвичай залучають фахівців. Найбільш популярні в ландшафтному дизайні гірські породи - граніт, доломіт, вапняк, піщаник і кругляк. При покупці камені потрібно ретельно відбирати, адже вони повинні мати однаковий колір і фактуру. Головні недоліки натурального каменю - трудомісткість будівництва і висока вартість. До речі, для захисту матеріалу від старіння, тьмяності і руйнування можна скористатися різноманітними рідкими просоченнями і кам'яними лаками, які створять надійний шар гідроізоляції. У такому разі не тільки вода, але і лишайники не чинитимуть на камінь своєї руйнівної дії.altanka, альтанки, altanky, альтанка, альтанки львів, альтанки з дерева, дерев'яні альтанки

 

Бетон.

Цей матеріал використовують для фундаменту, цоколя, стовпів або стін альтанки. Фундамент з бетонних блоків або плит, покладених на ущільнену основу з піску і гравію, - найбільш дешевий варіант. Мілко заглиблений стрічковий фундамент, який виготовляють за допомогою дерев'яної опалубки, зводять в основному для важких конструкцій. Підлогу в альтанці також можна забетонувати і потім вимостити кам'яними або бетонними плитами, морозотривкою плиткою. Ці поверхні досить рівні і гладкі, довговічні і мало зношуються. На них зручно розмістити стільці, стіл і інші садові меблі, по них комфортно і безпечно ходити. Для обробки альтанки можна застосувати, наприклад, складальні бетонні панелі нового покоління, на поверхні яких імітуються цегла або природний необроблений камінь. Їх головні переваги - міцність і відносно низька вартість. альтанки, altanky, альтанка, альтанки львів, альтанки з дерева, дерев'яні альтанки, альтанки фотоТакий матеріал виглядає більш природним, ніж бетон. Крім того, для обробки бетонних стовпів можна використовувати штучний камінь, який практично не відрізняється від природного. Вигода від такої підробки велика: і вартість менша, і екологічна безпека гарантована (матеріал перевіряють на радіоактивність). За рахунок наповнювачів в складі цього сучасного матеріалу споруди виходять набагато легші, ніж із застосуванням натурального каменю.

 

Метал у виробництві альтанки.

З труб і прокатного профілю можна виготовити каркас і несучу кроквяну конструкцію для даху альтанки. альтанка, альтанки, альтанки львів, altankaАле головна перевага цього матеріалу - пластичність, адже метал дозволяє створювати велике розмаїття форм. Особливість виготовлених методом ручного кування конструкцій полягає в тому, що, міцні і важкі, вони, тим не менш, виглядають легкими і витонченими. В руках досвідченого коваля метал дозволяє втілити практично будь-який задум дизайнера. Однак ковану альтанка в саду обов'язково повинна підтримуватися іншими кованими елементами, такими як: решітки балконів, віконниці, козирок на ганку, хвіртка і ворота, лавки. При створенні стильного саду з використанням дорогого кованого декору найкраще довіритися смаку і таланту дизайнера. Головні недоліки кованого металу для виробництва альтанки - висока вартість виробів, необхідність регулярного захисту огорожі від корозії і обов'язкова участь кількох фахівців у виробництві. Готові литі секції для огорожі альтанки львів коштують набагато скромніше, ніж виготовлені методом кування по індивідуальних малюнках. альтанки львів, альтанки, altanky lvivАле в будь-якому випадку секції огорожі з металу треба монтувати на металеві, цегляні або кам'яні стовпи, оновлювати антикорозійне покриття кожні 5 років.

 

Покрівельні матеріали для альтанки.

Шифер і руберойд вже пішли в минуле. На їх місце прийшли сучасні матеріали: ондулін, бітумна і металева черепиця, профнастил, мідні і оцинковані листи, стільниковий полікарбонат та інші. До речі, особливо часто виникають сумніви у господарів ділянок при виборі черепиці.  Вона буває не тільки натуральною (глиняною або цементно-піщаною), але і металевою, бітумною. альтанки, altanky, альтанки з дерева, альтанки фото, альтанкаПричому «оригінал» часто програє «копіям». Натуральна черепиця - це дорогий і складний в монтажі матеріал. При використанні металевої і бітумної черепиці можна заощадити на покрівельному бюджеті для альтанки. Однак слід враховувати, що під бітумну черепицю потрібен суцільний настил з дорогих матеріалів - вологостійких орієнтовано-стружкових плит (ОСП) або вологостійкої фанери.

 

 

Альтанка в саду

 

Садова альтанка.

 

альтанка, altanka, альтанки, бесідка, альтанки з дерева, альтанки фото, альтанки львівЯкщо у вас є садова ділянка, тоді ви знаєте, як добре можна там відпочивати! І зовсім чудово, якщо для відпочинку ви маєте затишний куточок. Такий, де немає яскравих променів гарячого літнього сонця. У разі, якщо у вас вже збудовано альтанку, тоді точно варто використовувати її. А якщо немає? В такому разі маєте можливість зробити її самі або замовити у професіоналів. Однак насамперед вам потрібно вибрати, який саме тип альтанки оптимальніше підійде. Всі альтанки прийнято розділити на 2 види. Це відкриті і закриті. Для їх будівництва вживають різні матеріали: брус, колода, пластик, полікарбонат, метал, цеглу та інші.

 

Дерев'яні альтанки.

 

дерев'яні альтанки, альтанки, альтанки з дерева, альтанка, альтанки фотоВідкриті бесідки.

 

Подібний вид будівель створюється для теплої погоди, оскільки він не засклений. Тільки це зовсім не недолік, а, якраз, плюс. У таких будівлях добре проводити час в спекотний літній день, ховаючись від палючого сонця або несподіваного літнього дощику. До того ж, у відкритих альтанок є свої позитивні моменти:

 

  1. Найчастіше їх конструкція дуже проста;
  2. На них йде менше ресурсів, ніж на закриті;
  3. Безліч таких альтанок симпатично виглядають;
  4. Так ви постійно на відкритому повітрі.
  5. Ну, і як вже зазначалося раніше, там можна сховатися від надмірно спекотного сонця і раптової зливи.

 

 

бесідки, альтанки, альтанка, альтанки львів, альтанки з дереваЯкі будматеріали вживаються при будівництві бесідки? Дерев'яні альтанки будують з дощок, бруса або колоди.

 

Альтанка з бруса.

Альтанки з бруса досить міцні. Брус вважається матеріалом міцним і надійним, будови, для яких він вживається, виявляються досить фундаментальними. І при належній обробці, зуміють простояти дуже довгий час, радуючи своїх господарів зручністю і затишком.

 

Альтанка із колод.

Подібні альтанки не поступаються в міцності будівлям із брусів. Вони теж можуть мати довгий термін «життя», якщо їх належним чином захистити. Для захисту вживаються антисептики для дерева, дерев'яні морилки. Вони допомагають від впливу атмосферних опадів, жуків, що живуть в дереві та гниття.альтанки, altanky, альтанка, альтанки з дерева

 

Різьблені бесідки.

Серед усіх типів дерев'яних альтанок окремо варто згадати різьблені. Подібні споруди - фактично шедевр мистецтва кваліфікованих майстрів різьблення по дереву. Їх краса радує погляди і душі щасливих власників даних будівель!

 

Закриті альтанки.

До подібного виду альтанок допустимо зарахувати конструкції з цегли, деревини та інших матеріалів. Цей вид будівель відрізняється тим, що в ньому можливо проводити час не тільки в спеку, а й у відносно холодну пору. Закриті альтанки іноді здатні нагадувати більше маленькі будиночки, ніж, безпосередньо, бесідки. Існує і зимовий варіант. У ньому, зазвичай, утеплюються стіни, стелю та дах. А ще ставиться подвійний або потрійний склопакет.альтанки, альтанка, altanky, altanka, альтанки львів Для зігріву в них допустимо використовувати каміни, печі або провести опалення. У даних конструкціях буде не холодно навіть в люті морози!

 

Цегляні бесідки.

Один з головних достоїнств таких будівель - їх довговічність і міцність. Вони міцні і не сприйнятливі до різних погодних впливів. Якщо створити кладку якісно, ​​то проіснують багато років! Нерідко всередині таких альтанок будують каміни, мангали або печі для альтанки. Влітку в них можна готувати смачну їжу. Альтанку ще можна перетворити на подобу літньої кухні і насолоджуватися їжею на відкритому повітрі. Неймовірно комфортно стане приймати там друзів. альтанка, альтанки з дерева, бесідки, бесідка, альтанки фотоДо того ж будову допускається засклити і утеплити її стіни. При створенні вогнища або системи обігріву вийде чудова зимова альтанка! Ви станете з затишком перебувати там навіть в міцні холоди. У той же час, коли на вулиці навколо панує мороз, всередині можна сидіти в теплі і затишку, попиваючи чай з солодощами. Альтанки з цегли мають деякі переваги перед дерев'яними. Наприклад, вони не вимагають додаткової обробки та зберігають первісну форму надовго.

 

Альтанка у  дворі

 

Альтанка - практична прикраса двору.

 

альтанка, альтанки, альтанка з дерева, альтанки львів, бесідкаКоли влітку сонце досягає зеніту, хочеться знайти затишне укриття від прямих сонячних променів, які не тільки виснажують, а й негативно впливають на здоров'я людини. Звичайно, не кожного року українське літо балує спекотною погодою, але якщо несподівано застав дощ або піднявся вітер, то це вже не стане причиною для домашнього проведення часу, якщо у Вас у дворі стоятиме альтанка, яка не тільки захистить від несприятливих погодних умов, але і стане особливою прикрасою двору.

 

Дизайн альтанки - індивідуальний вибір.

 

Дизайн вуличної бесідки - це справа естетичного смаку, фантазії і фінансових можливостей її майбутнього власника. Альтанки можуть відрізнятися по своїй формі, стилістиці, будівельних матеріалах, але багато фахівців та виробників стверджують, що люди вірні класиці і найчастіше вибирають дерев'яні альтанки, так як дерево - природно теплий і затишний матеріал, який чудово поєднується і з сучасним дизайном будинку, і з традиційним садовим будиночком.

Крім того, на подібний вибір великий вплив мають і традиції. Не секрет, що ми з давніх пір прив'язані до натуральних і близьких до них матеріалів.

Якби була можливість об'їхати всі сільські садиби, двори власних будинків або садів, найбільше ви б знайшли дерев'яних альтанок з дощок або колод. Крім того, часто використовуються оригінальні дерев'яні деталі, необроблене дерево з гілками, які виконують і роль декору, і практичну функцію. альтанки, альтанка, альтанки львів, дерев'яні альтанки, бесідкиНаприклад, на такі гілки люди підвішують світильники, різні лампочки і т. д. І все ж дерев'яні альтанки вимагають більшого догляду: дерево потрібно регулярно чистити, просочувати, повторно наносити лак або перефарбовувати. Крім того, якщо порівнювати металеві альтанки з дерев'яними, то дерев'яні споруди тривалістю свого життя і надійністю ніколи не зрівняються з металевими.

Металеві або кам'яні альтанки зазвичай вибирають власники приватних будинків або садиб, яким подобається особливий стиль. Поруч з кам'яним будинком прекрасно виглядає і кам'яна альтанка, але слід добре обміркувати, яким чином буде облаштований двір або сад, так як камінь створює холодний і незатишний урбаністичний стиль, який з часом починає втомлювати.

У тому випадку, якщо балкони або терасу будинку прикрашають металеві перила або металеві захисні огорожі, під час будівництва альтанки за допомогою слід звертатися до коваля, котрий володіє золотими руками, який адаптує стилістику бесідки до екстер'єру будинку та двору.

 

Конструкція альтанки - не складна, але варта роздумів.

 

Альтанка складається з трьох основних елементів: основа, несучі балки і дах. Для покриття даху можуть використовуватися однаково ті ж самі матеріали, які використовувалися в покритті даху будинку: шифер, черепиця, очерет, звичайні насичені дерев'яні дошки і т. д. У виборі покриття даху альтанки львів слід звертати увагу не тільки на естетичний вигляд, але і на безпеку і герметичність, адже у нас все таки досить вологий клімат, особливо на заході країни.

Таким чином, у виборі покриття даху слід керуватися не ціною, а критеріями довговічності і надійності.

альтанки, альтанка, бесідка, бесідки, гойдалкиНа сьогоднішній день стиль і дизайн альтанок може бути дуже різним і нетрадиційним, тому в залежності від задумів і бажань майбутнього власника бесідки вона може володіти тільки міцними балками, що підтримують дах, або з частковими стінами. Стіни можуть бути частково або повністю закриті. У стінах частково закритої альтанки залишені отвори для вікон, плетінь або інших елементів декору. Крім того, в стінах такого типу можна монтувати і скляні вікна, які легко знімаються, коли в альтанці хочеться більше чистого повітря або тепла.

Звичайно ж, перед прийняттям рішення по стінах альтанки, слід знати, де нова прикраса двору буде стояти, яка сторона бесідки буде освітлена сонцем, з якого боку дмуть холодні і неприємні вітри і т. д. Крім того, слід оцінити і такі фактори, як сусідство і особистий простір. Альтанку не слід встановлювати дуже близько від ділянки сусідів, тому що, якщо влітку в альтанці організовуватимуться вечірки, то поширюваний гамір може порушувати спокій сусідів. Альтанка в передній частині двору будинку - теж не найкращий варіант для цінителів свого приватного життя. Звичайно, якщо двір огороджений високим парканом, живоплотом або стіна альтанки повністю закрита з вуличною боку, проблем з особистим життям не повинно виникнути.

Фундамент бесідки повинен бути нерухомим і міцним. Незалежно від стилістики двору або будинку завжди можна використовувати бетон, колодки, колоди або дерев'яні дошки. Потрібно пам'ятати, що фундамент повинен утримувати вагу альтанки, на нього будуть також діяти суворі погодні умови, тому, якщо Ви виберете невідповідну основу, весь проект альтанки може обернутися справжнім фіаско.

 

Будувати альтанку самому або запросити майстрів?

 

альтанки, бесідки, гойдалка, альтанка з дереваУкраїнці дійсно великі умільці, копіткі і економні люди, тому більшу частину робіт роблять самі. Альтанка, зроблена своїми руками, може відрізнятися більшою унікальністю, бути наряднішою та навіть міцнішою, так як Ви самі будете робити все від А до Я і, швидше за все, будете вибирати матеріали досить високої якості.

І все ж відсутність досвіду може зумовити більшу ймовірність помилок, а що вже говорити про витрачений час.

Тим часом, досвідчені майстри, які володіють необхідними навичками, всі роботи, пов'язані з монтажем альтанки, виконують дійсно добре і якісно. Звичайно, у оперативної роботи є своя ціна, але слід добре подумати, чи не буде виправлення помилок, які Ви можете зробити під час будівництва альтанки, коштувати дорожче.

 

 

Різноманіття популярних альтанок

 

Для того щоб забезпечити додатковий комфорт для себе і близьких, а також мати можливість проводити час на відкритому повітрі зі зручностями, власниками заміських будинків часто зводяться альтанки. Вони є додатковими господарськими спорудами, які використовуються для приємного проведення часу. альтанки, альтанка, садові меблі, альтанки львівТакі конструкції відрізнятися різноманіттям форм. Тим, хто бажає купити садову альтанку, слід пам'ятати про те, що для їх виготовлення можуть використовуватися різні матеріали. Крім звичних конструкцій з цегли або дерева можна побачити рослинний варіант споруди, поверхня якого виконана з допомогою рослин які ростуть.

 

Люди, які бажають купити дерев'яну альтанку, прекрасно обізнані про особливості таких конструкцій. Але далеко не завжди подібна споруда розглядається в якості окремого архітектурного елемента, розташованого на присадибній ділянці. У цьому плані альтанка є садовою конструкцією з дахом, яка дозволяє створити тінь і вберегти її користувачів від атмосферних опадів. Така споруда дозволяє відпочивати, приймати їжу, розмовляти і приємно проводити час за настільними іграми. Розрізняють такі види альтанок:

 

  • Відкриту;
  • Частково закриту;
  • Закриту.

 

 

Розмістившись в альтанці, ви зможете милуватися красотами саду і двору в будь-який час доби. Альтанки для дачі є не просто спорудами, вони виступають в якості ключового місця в заміській ділянці.

 

Важко знайти людей, які б не хотіли обзавестися куточком серед саду, який дозволяв би сховатися від літньої спеки або прохолодного вітру. Такі споруди оточує зелень і, можливо, приємно пахнуть квіти. Таке місце забезпечує правильний настрій для читання або приємного проведення часу з друзями або родичами. Про альтанки людина згадує найчастіше, якщо розмова обертається навколо малих архітектурних елементів.

 

альтанка, альтанки, альтанка львів, альтанки фотоПротягом останніх століть альтанка представляє собою поширену садову декорацію, і за цей час вона не втратила свого становища. Ці споруди наповнюють ділянку певним стилем, вони є окрасою будь-якого яскравого куточка.

 

Відповідні габарити споруд.

 

Який розмір слід вважати оптимальним при розробці проекту альтанки? Слід зазначити, купити альтанки для дачі можна з будь-якими розмірами. Виходячи з переваг покупця, майстри створюють шедевральні конструкції, які стануть прекрасним доповненням для будь-якого ландшафту. Для кожної споруди слід вибирати індивідуальні параметри, так як неможливо створити альтанку, яка оптимально буде вписуватися в будь-який декор.

 

Якщо сад не відрізняється великими розмірами, то перевагу слід віддавати витонченим конструкціям. Таким чином, можна домогтися того, що споруда не буде придушувати інші елементи в саду. Необхідно розуміти, що головним показником для визначення габаритів альтанки є середня кількість людей, які можуть зібратися в ній з якоїсь нагоди. Завдяки наявності орієнтовних параметрів, кожній людині в альтанці повинно відводитися приблизно 4 кв. м її площі.

 

Розміри альтанки відносять до найважливіших критеріїв під час вибору готових конструкцій. З цієї причини дуже важливо, щоб власник заздалегідь визначився з цим показником. Може наступити серйозне розчарування, якщо ви побачите, що споруда не відповідає кількості людей, для яких вона створювалася, і їм доводиться відчувати дискомфорт при зустрічах. Особливо такий момент важливий, якщо зустрічі великою компанією відбуваються щотижня. Також при неправильній оцінці розмірів може виявитися, що літня альтанка не виконує ті чи інші функції, які важливі для користувачів.

 

альтанки, альтанки з дерева, альтанка, гойдалки, гойдалкаПриродно, для альтанок необхідно придбавати також відповідні меблі, які забезпечать зручність. Необхідно розуміти, що для середніх альтанок на 4-5 чоловік, розміри внутрішнього діаметра повинні перевищувати 3 метри. При використанні лавок замість стільців вдається більш ефективно використовувати внутрішній простір. Таким чином, можна скоротити витрату вільного місця і купити альтанку недорого з меншою площею.

 

Форма альтанки і матеріал, з якого вона буде створена, повинні підбиратися виходячи зі стилю оформлення навколишнього простору і дому. Альтанка повинна являти собою логічне продовження і доповнювати ділянку, а не здаватися чимось чужорідним. Вона повинна відрізнятися функціональністю, мати нестандартний зовнішній вигляд і гармоніювати з оточенням. Основні види альтанок будуть розглянуті нижче.

 

Відкриті альтанки.

 

Альтанка з відкритою конструкцією продовжує нарощувати свою популярність, залишаючись найбільш затребуваною на даний момент. Саме її вибирають дачники, а також власники приватного будинку. Альтанка з відкритою терасою є легкою садовою спорудою, яка відмінно підходить для природного оточення. Для її будівництва не потрібне використання складного обладнання, але виконання робіт слід довірити професіоналам, щоб забезпечити максимально якісний результат. Важливість використання подібних конструкцій є очевидною.

Найважливішим фактором, який забезпечив для таких альтанок популярність, є високий ступінь економічності. Для покупки подібних альтанок не буде потрібно великої кількості коштів, а встановити її можна на будь-якій ділянці. Відкрита конструкція передбачає відсутність стінок по всіх сторонах. Для найбільш простих споруд використовується навіс, який закріплюється за допомогою 3-4 стовпів. Проекти відкритих альтанок відрізняються підвищеною естетичністю. Найчастіше власниками декорується така конструкція з урахуванням ландшафту, де її планують розмістити. Цей тип архітектурних споруд забезпечує надійний захист від атмосферних опадів і спеки, особливо, якщо розмістити його на ділянці з деревами.

Літні відкриті альтанки відрізняються різноманітністю форм, які можуть запропонувати компанії, що спеціалізуються на їх розробці та створенні. Подібне спорудження підкуповує своєю практичністю, залишаючись вкрай надійним і доступним. Альтанку відкриту купити можна в різних варіантах: зроблену з дерева, цегли або пластику.

У конструкційному плані відкрита альтанка представлена ​​кількома опорними стовпами, які з'єднуються і доповнюються дахом. Дах можна зробити абсолютно будь-який. Найчастіше покупці віддають перевагу куполоподібним варіантам. Для виготовлення підлоги можна використовувати дошку, або камінь. Також зустрічаються варіанти, в яких застосовується тротуарна плитка. Відкриту альтанку прийнято обшивати на третю частину висоти від низу, або повністю закривати одну зі сторін, що виходить на вулицю.

 

Закриті альтанки.

 

Створення закритих альтанок значно складніше через конструктивні особливості. Найчастіше такі споруди огороджують з кожного боку завдяки імпровізованим стінкам. Останні, в свою чергу, іноді можуть бути такими, що відкриваються. Таку альтанку слід відносити до числа легких садових будиночків. Альтанку закриту купити слід тим, хто любить проводити час на свіжому повітрі при будь-якій погоді. Її конструкція може бути доповнена за допомогою нерухомого барбекю. Таким чином, закрита конструкція забезпечує своїх власників відмінним місцем, де можна відпочити в зимовий час або на початку весни.

Літня закрита альтанка може бути створена з урахуванням будь-якого стилю, який вказується майбутнім власником. Для таких споруд може використовуватися або один тип будівельних матеріалів, або поєднання відразу декількох. Найчастіше покупці віддають перевагу конструкціям, в яких одна або кілька стінок можуть зніматися при необхідності. Проте, ніхто не забороняє вам замовити альтанку, у якій всі сторони будуть розбірними, що дозволить використовувати закриту або відкриту конструкцію в залежності від потреб. Подібне рішення відрізняється своєю універсальністю.

 

Восьмикутна альтанка.

 

На даний момент конструкція, яка властива восьмикутним альтанкам, набула широкого поширення. Вона відрізняється оригінальним виконанням і незвичайними технічними рішеннями. Для її виготовлення найчастіше використовуються доступні матеріали. Незвичайність забезпечила великий попит на ці альтанки в індивідуальному будівництві.

Неможливо описати відразу всі позитивні сторони, які забезпечили для цієї альтанки таку високу популярність.

Кожна частина альтанки, за винятком фундаменту і даху, створена на основі натуральної деревини. Доступна вартість і різноманітність варіантів декору забезпечили ефект, при якому китайську альтанку купити бажають багато власників заміських ділянок.

Серед ключових особливостей, якими відрізняється альтанка з восьмикутною формою, слід виділити:

 

  1. Оригінальний зовнішній вигляд дозволяє доповнити нею будь-яку ділянку;
  2. Невеликі візуальні габарити альтанки не впливають на її місткість;
  3. Застосування кругового розміщення забезпечує комфорт спілкування користувачів альтанки;
  4. Конструктивні особливості дозволяють максимально ефективно справлятися з навантаженнями, що забезпечуються снігом і поривами вітру;
  5. Натуральне дерево є екологічно чистим будматеріалом.

 

Завдяки відмінній циркуляції повітря в такій альтанці комфортно перебувати під час літньої спеки. Щоб краще зрозуміти особливості конструкції, слід детально розглянути китайську альтанку на фото. Східна витонченість і спокійний дизайн налаштовують на затишну бесіду з близькими людьми.

 

Шестигранна альтанка.

 

Подібну конструкцію слід зараховувати до найбільш вигідних варіантів, які можуть бути реалізовані в заміському будинку або на дачі. Вона підійде під особливості оточення, навіть якщо внутрішній простір ділянки відрізняється великими розмірами. Спорудження відрізняється компактністю, що не приводить до втрати його привабливості. Щоб створити таку конструкцію, майстри можуть застосовувати різні матеріали. Слід сказати і про те, що для обробки можуть застосовуватися будь-які елементи, а при бажанні альтанка може бути засклена. Найчастіше клієнти воліють звичні типові моделі, але до унікальних варіантів також залучено непідробну увагу.

Шестигранна альтанка для дачі забезпечує виконання не тільки декоративних завдань. Така конструкція відрізняється економічним використанням вільної площі, при цьому залишаючись досить місткою. Вона може бути доповнена мангалом, що дозволить швидко організувати сімейні свята або дружній пікнік. Завдяки конструктивній міцності така альтанка дозволяє позбутися від хвилювання з приводу того, що велика маса снігу зможе якимось чином зашкодити покрівлі, а сильні пориви вітру здатні завдати шкоди огороджувальних конструкцій. Серед достоїнств слід відзначити високу швидкість створення стандартної конструкції. Кожна бічна сторона відрізняється однаковими розмірами і формою, що забезпечує простоту оформлення.

Шестигранні альтанки з дерева мають просту конструкцію, що складається з шести опор, а особливості покрівлі та фундаменту обумовлюються формою самої споруди. Для кожної з шести граней найчастіше використовуються однакові розміри, але іноді вхід в протилежну грань роблять трохи ширше, що відрізняє їх від інших сторін.

Для даху може бути обрана будь-яка форма, але частіше за все вона представлена ​​шістьма рівними плоскими трикутниками. Ці елементи об'єднуються в одній точці, що надає такій альтанці екзотичні східні мотиви.

 

Альтанка прямокутна .

 

В окрему групу слід виділити малі архітектурні форми, представлені прямокутними дерев'яними альтанками. Їх відрізняє звична геометрична конструкція, з цієї причини створення подібної альтанки професіоналами не пов'язане з великими труднощами. Якщо того бажає замовник, то конструкцію можуть прикрасити декоративні плетені стінки, або залишити все в первозданному вигляді.

Альтанка прямокутної форми передбачає врахування особливостей ґрунту, а також фінансові можливості майбутнього власника. Якщо сад відрізняється наявністю ставка, то майстрам доведеться подбати про встановлення паль для фундаменту. Таким чином, буде створена надійна конструкція, яка може експлуатуватися на протязі тривалого періоду.

Коли ви починаєте вибирати нову альтанку, то враховуйте не лише вартість, а й характеристики міцності бруса. Цей матеріал найчастіше застосовується для зведення альтанок, адже він відрізняється доступною ціною і відмінними експлуатаційними показниками.

Щоб побудувати прямокутну альтанку, можна скористатися сосною і ялиною. Ці види деревини відомі завдяки своїй економічності і затребуваності. Але слід враховувати той факт, що їм не властива висока надійність через сприйнятливості перед погодними явищами. З цієї причини використання подібних матеріалів вимагає регулярного догляду за допомогою антисептичних засобів.

Кедр, бук або ясен будівельниками відносяться до елітного класу. З їх допомогою можна звести споруду, яку буде характеризувати висока міцність і тривалий період експлуатації.

Різноманітність матеріалів дозволяє створити будь-яку альтанку. Найчастіше прямокутні конструкції виконуються в класичному або східному стилі.

 

Комбінована альтанка.

 

Для подібних конструкцій властиво використовувати відразу кілька будівельних матеріалів. Вони відрізняються середніми або великими розмірами. Найчастіше зустрічаються частково закриті варіанти, але при бажанні клієнта може бути створена відкрита або закрита конструкція. Альтанки комбіновані з металу і дерева відрізняються підвищеною надійністю і довговічністю. Такі конструкції забезпечують комфортне проведення урочистостей на свіжому повітрі. Різні матеріали можуть використовуватися для створення опор і підстави. Найчастіше для цих елементів застосовується цегла або камінь, в той час як покрівля продовжує залишатися дерев'яною.

Альтанка комбінована з цегли з деревом може мати будь-яку форму, але перевага віддається саме прямокутній. Із цегли може бути зроблено підставу для лавок, а також частини бічних граней споруди. У такій альтанці можна встановити мангал, що зробить її ідеальним місцем для зустрічей з друзями в будь-який час року.

 

Кругла альтанка.

 

Таку форму альтанок найчастіше замовляють люди, які є завзятими консерваторами. Такій людині важливо відчуття спокою і гармонії, які може забезпечити домашній затишок. Подібна конструкція найчастіше доповнюється стандартним столом круглої форми, який дозволяє зібрати під одним дахом велику родину. У композиційному плані альтанка кругла дерев'яна повинна доповнюватися дерев'яними лавками, розміщеними по периметру споруди.

Додатковою перевагою слід вважати те, що кругла альтанка з куполом відрізняється універсальністю і чудово доповнює різні види ландшафтного дизайну.

 

Така конструкція має ряд відмінностей в порівнянні з іншими видами альтанок:

 

  1. Унікальність. Округла форма забезпечує можливість створення опуклих стінок, які переходять в покрівлю, що забезпечує посилення подібності зі сферою.
  2. Гармонійне доповнення саду. У природі рідко зустрічаються прямі лінії, замість них ми можемо спостерігати плавні вигини.
  3. Естетика. Людина все своє життя знаходиться в прямокутних приміщеннях, як на роботі, так і вдома. Тому можливість змінити форму на коло слід використовувати за призначенням. Барвиста картина, що відкривається такою альтанкою, забезпечує не тільки фізичне, а й душевне розслаблення.
  4. Високий захист від вітру завдяки обтічній конструкції. Повітряний потік буде огинати споруду по дотичній, а не стикатися з рівною поверхнею.
  5. У тому випадку, якщо конструкція передбачає наявність відкритого простору навколо необтяжені деревами та іншими будівлями, то слід використовувати саме округлу форму. Таким чином, ви будете забезпечені максимальним захистом від продування.
  6. Прийнятна вартість. Відмова від кутів забезпечує економію матеріалу, що дозволяє скоротити витрати.

 

Різьблена альтанка.

 

Традиційно в деяких країнах дерев'яні споруди прикрашають різьбленням. З її допомогою будова відрізняється легкістю, привабливістю і унікальність. Різьблена альтанка з дерева передбачає застосування нечисленних елементів, але всім їм властива оригінальність і неповторність.

 

Якщо мова йде про прикрашання конструкції за допомогою різьблення по дереву, то прикрашають найчастіше:

  • Опори. В такому випадку вони набувають не просто декоративні риси, але і втрачають колишню громіздкість. Дерев'яна альтанка різьблена стає композиційно завершеною. Для декорування стовпів прийнято використовувати площинну різьблення, яку доповнюють орнаменти, представлені геометричними або рослинними фігурами.
  • Отвори вікон.
  • Коник.
  • Фронтон, над входом. Для цього елемента майстри віддають перевагу створенню різьбленого панно.

 

Застосування наскрізного різьблення забезпечує альтанку особливою легкістю. Якщо ажурне зображення висвітлюють сонячні промені, то відбувається утворення легкої мереживної тіні. За світловий період дня відбувається зміна малюнка, створюваного тінню. Такий вид різьблення створюють в кілька ярусів.

 

Альтанка з барбекю.

 

Подібну споруду часто можна зустріти на дачах. Її візуальне оформлення та особливості конструкції перебувають в залежності лише від фантазії замовника і його фінансового стану. Альтанка з барбекю під ключ представлена ​​просторою капітальною спорудою, в якій передбачено розподіл зон. Також не слід забувати про можливість спорудження просторого бельведера, який оснащений зручним барбекю.

Альтанки з мангалом барбекю можуть доповнюватися стаціонарною піччю. У конструкційному плані така піч може виконувати одночасно кілька завдань: бути осередком і грилем з вертелами, плитою під казан, коптильнею. Зовнішній вигляд такої споруди вказує на солідність власника, якого воно забезпечує багатофункціональністю.

Літня альтанка з мангалом може доповнюватися переносною установкою, яка дозволяє приготувати продукти за допомогою спеки. Їх відрізняє невелика маса і мобільність.

Красиві альтанки з барбекю можна створити відразу з декількох матеріалів. Для зведення подібної конструкції не будуть потрібні серйозні витрати, але без допомоги кваліфікованих фахівців обійтися не вдасться. Деревина та цегла дозволяють створити капітальну або тимчасову споруду. Подібна альтанка має потребу лише в полегшеному фундаменті. Слід зазначити, що біля альтанки з барбекю мангал може бути розміщений в цегляній стіні або встановлений по центру будівлі, представляючи собою імпровізовану барну стійку.

Для того щоб візуально переконатися в перевазі такого варіанту, слід подивитися, як виглядає альтанка з мангалом фото.

У нашій компанії ви можете замовити будь-які з перерахованих вище альтанок. Їх різноманітність форм і матеріалів дозволяє підібрати оптимальний варіант для кожного. Наша компанія представлена ​​в цьому секторі тривалий час, що дозволяє стверджувати про високу якість створюваних альтанок. Наші фахівці виконають свою роботу в короткі терміни, що забезпечить вас відмінною літньою альтанкою, а вартість наших конструкцій порадує кожного клієнта.

 

 

 

Тонкощі при будівництві альтанки

 

Подібна споруда широко відома завдяки своїй легкості, що надає будь-якій ділянці витончений вид. Саме в альтанці можна отримати насолоду від свіжого повітря, а також споглядання навколишніх панорам. Природно, альтанка може використовуватися в будь-який час року за умови, що її конструкція захищає власника від зимової холоднечі. Альтанки забезпечують надійне укриття під час осіннього дощу, а також дозволяє сховатися від палючих літніх променів.

альтанка, альтанки, гойдалки з дерева

Визначення місця для будівництва .

 

Першим етапом створення альтанки слід вважати вибір відповідного місця. Слід розуміти, що територія, де ви розмістите альтанку, багато в чому буде визначати те, як в ній будуть відчувати себе люди. Якщо споруда буде створюватися для того щоб організовувати веселий відпочинок з друзями, сімейні зустрічі і романтичний вечір зі свічками, то і місцевість, де вона буде розміщена, повинна відповідати даним вимогам. Вона може знаходитися серед вашого прекрасного саду, або розміщуватися біля основних будівель на ділянці. Дуже важлива деталь полягає в тому, що альтанка повинна підходити до загального оформлення, яке було вибрано для вашої ділянки. Слід пам'ятати, що вона не повинна представлятися в якості стороннього елемента в загальному дизайні. Подібна вимога відрізняється підвищеною важливістю в тому випадку, якщо альтанка розташовується дуже близько до будинку.

альтанка, альтанка з дерева, альтанки, гойдалка

У тому випадку, якщо ви прийняли рішення про розміщення альтанки в глибині свого саду, то не слід забувати про декорування його за допомогою різних елементів: чагарників, дерев. Також можна зайнятися створенням штучної водойми. Слід зазначити, що найважливішою особливістю альтанки слід вважати огляд, який відкривається для тих, хто відпочиває в її тіні. Для створення першокласного ландшафтного дизайну можна зайнятися розбиттям клумб і висадити кілька фруктових дерев навколо того місця, де ви плануєте розмістити альтанку.

Альтанки, альтанка, гойдалки, альтанки фото

Для будь-якої альтанки важливу роль відіграє використання захисту від вітрів. Для забезпечення подібного ефекту необхідно покладатися не тільки на стінки безпосередньо самої альтанки, але і на паркан, стіни будівель і зелені насадження. Важливо не забути про те, де прокласти доріжки до альтанки, а також з чого їх зробити. Найчастіше для подібних цілей застосовується тротуарна плитка. Відмінний вид вам вдасться створити в тому випадку, якщо до будови будуть вести відразу кілька доріжок, які не мають прямих ліній.

 

Вибір будматеріалів .

 

Для того щоб підібрати матеріали для альтанок, слід вирішити питання з тим, де вона буде розміщена. Адже саме таке запитання багато в чому буде вирішальним для того, яким матеріалами віддати перевагу.

альтанки, альтанка, альтанки з дерева, альтанки фото

Застосування деревини слід вважати найбільш виправданим в тому випадку, якщо основну будівлю на ділянці також створено з деревини, або якщо альтанка оточена зеленими насадженнями. В іншому випадку використання цього матеріалу зробить таку споруду білою вороною на тлі індустріального дизайну вашої ділянки. До найбільш поширених видів деревини, без яких не обходиться будівництво альтанки, відносять ялицю, хвойні, а також модрину. Важливим пунктом в подібному випадку є своєчасний захист конструкції від передчасного руйнування. Експерти рекомендують віддавати перевагу просоченням на основі спеціальних речовин. Вони здатні забезпечити максимальний захист споруди від вологи, яка здатна зруйнувати волокна деревини. В іншому випадку вам не вдасться уникнути виникнення тріщин.

 

Подібне рішення забезпечить збільшення періоду експлуатації садової альтанки. Просочувати деревину слід періодично, з перервою в 5-10 років. До того ж, як просочення ви можете скористатися різними лакофарбовим покриттям, якими забезпечується чудовий захист деревини, як від впливу рідини, так і від різних шкідливих комах. У тому випадку, якщо ви володієте необхідними засобами, то для альтанки слід вибрати оброблену за допомогою тиску деревину, яка не потребує застосування додаткових засобів захисту.

 

Цегляна альтанка буде виглядати максимально естетично в тому випадку, якщо ви плануєте розмістити її на території великої ділянки з великим відкритим простором. Як опори для подібної споруди слід скористатися стовпами або опорами, для зведення яких буде використаний камінь. Слід розуміти, що навіть цегляна альтанка може мати ажурний і легкий вид. Для цього слід залишити широкий вхід, а весь верхній фрагмент стін повинен бути засклений. В такому випадку ви буде відчувати затишок, перебуваючи в ній в будь-який час року.

альтанки фото, альтанки, альтанка, альтанки ціна, альтанка ціна

У тому випадку, якщо розміри ділянки є досить скромними, то перевагу варто віддати металевої конструкції, яку доповнить фігурне кування. У подібній перголі увага буде прикута до зігнутих прутів і кованих елементів. Для додання їй більшої привабливості слід використовувати в'юнкі рослини, які забезпечать захист присутніх в ній людей від вітряної погоди і сонячних променів. Щоб металева альтанка довше залишалася привабливою, варто пам'ятати про використання спеціальних покриттів, які захистять її від впливу корозії. У тому випадку, якщо ви бажаєте змінити колір покриття металевих елементів, то краще за все віддавати перевагу порошковим фарбам.

 

 

Природно, в конструктивному плані альтанка повністю залежить від фантазії її власника. Хтось віддає перевагу конструкціям з безліччю кутів і граней, в той час як інші більше піклуються про невагомості конструкції, роблячи альтанку повітряною, розміщуючи дах лише на декількох стійках.

 

У будь-якому випадку, слід прагнути до того, щоб садова альтанка була місцем для відпочинку, а не була капітальною спорудою. Важливо пам'ятати про те, для кого створюється подібна споруда. Вона повинна бути функціональною, забезпечувати комфорт для її користувачів. Завчасно слід визначити напрямок вітру на ділянці, щоб відповідно до цього і розташовувати стінки споруди.

 

У тому випадку, якщо ви є привітним господарем і часто кличете до себе близьких на пікнік, під час якого смажиться м'ясо на відкритому вогні, то оптимальним варіантом для вас стане альтанка з барбекю. Як і в будь-якому іншому випадку, важливо своєчасно визначити показник місткості, яким буде володіти ваша альтанка. Ніхто ж не хоче того, щоб при першому ж відвідуванні альтанки комусь із гостей не вистачило місця за столом. Як багато хто знає, для альтанки з барбекю необхідно створювати особливу конструкцію з покрівлею. Найчастіше вона є відкритою будовою, яку доповнюють великий стіл і лавки. Природно, в разі такої потреби, внутрішнє оформлення можна доповнити кухонними шафами, включаючи раковину. В такому випадку садова альтанка стане літнім будиночком. При цьому конструкція зовсім не обов'язково повинна бути закритою. Але в іншому випадку всі меблі на зимовий період повинні бути евакуйовані в гараж або побутові споруди.

 

Альтанка з мангалом забезпечує її власникам можливість в будь-який момент приготувати чудовий шашлик або посмажити рибу на відкритому вогні.

 

На що звернути увагу.

 

Якщо альтанка з барбекю буде розміщена в саду серед дерев, то не слід забувати про правила пожежної безпеки. Не ставте її біля сухих дерев, і навіть молоді рослини повинні знаходитися від неї на пристойній відстані. До того ж, установка альтанки в такому випадку біля будинку суворо забороняється. Адже нікому не хочеться, щоб будинок був заповнений гаром або іншими неприємними запахами. До того ж, відстань мінімум в 3 метри дозволить убезпечити будь-яку будівлю в разі виникнення пожежонебезпечної ситуації. Природно, не може бути й мови про створення альтанки, корпус якої буде виконаний з деревини. Найкраще віддавати перевагу кам'яним або цегляним будівлям.

 

Слід пам'ятати, що альтанка з барбекю потребує високого фундаменту, який забезпечить цілісність всієї споруди. Варіантів подібної підстави досить багато. Можна сміливо скористатися одним з них:

 

  • Стовпчастий;
  • Стрічковим;
  • Плитний.

 

Оптимальним варіантом слід вважати використання саме стрічкового фундаменту, який відмінно справляється з навантаженням, яку створює цегляна альтанка з мангалом. Слід розуміти, що для створення подібного фундаменту необхідно більше коштів, ніж для стовпчастого, його якість значно вища будь-якого іншого варіанту.

Яким чином закладається подібна підстава? Спочатку периметр майбутньої альтанки повинен бути оточений ровом, після чого можна переходити до створення опалубки. Гравій відмінно підходить для того, щоб засипати ним дно майбутнього фундаменту. Його необхідно ущільнити за допомогою води і цементного розчину, який важливо змішати з дрібною щебінкою. Будівництво альтанки може бути розпочато після лише місяця з того моменту, як відбулося повне висихання і усадка цементного розчину.

 

У деяких випадках для створення стрічкового фундаменту застосовують бетонні блоки. Вони розміщуються в залитому цементному розчині, після чого їх повинен закріпити сталевий дріт. Подібний варіант прийнято називати «збірно-блоковий». Подібний варіант дозволяє підвищити швидкість і спростити процес укладання фундаменту. У той же час слід пам'ятати про те, що використання бетонних блоків може зробити проект ще дорожче. Альтанка з барбекю найчастіше виділяється своєю цокольною частиною фундаменту, для облицювання якої вдаються до різних варіантів. Найбільш поширеними серед них вважається цегла і натуральний камінь. Оптимальним місцем на ділянці для закладки подібного фундаменту слід вважати непучинистий грунт. Слід пам'ятати, що за глибиною фундамент повинен бути не менше 30 см. Іноді для посилення міцності фундаменту використовують арматуру.

 

В процесі закладки фундаменту не забудьте продумати питання з приводу того, чи буде в альтанці водопровід і електрика. Для того щоб готувати на відритому повітрі було зручно, багато власників альтанок використовують раковини, які дозволяють мити посуд і промивати овочі та іншу їжу. Для цього необхідно своєчасно зайнятися прокладкою комунікацій. Природно, в фундаменті необхідно закласти спеціальне коліно, в якому надалі буде розміщуватися труба, що підводить воду в літній будиночок. Для цього елемента можна використовувати більш товсту трубу. Таким чином, ви зможете провести трубопровід після того, як буде завершено зведення альтанки, що вельми зручно.

 

Літня альтанка повинна оснащуватися відповідним освітленням, що дозволить вам зустрічати друзів в будь-який час дня. А в спекотні літні дні шашлик найкраще готувати саме ввечері, щоб гостям не докучала спека. Світло може бути підведений як за допомогою повітряних ліній електропередач, так і за допомогою підземної прокладки проводів. Якщо ви не бажаєте щоб альтанка з барбекю була обвішана дротами, то слід віддавати перевагу саме другому варіанту. У такому випадку потрібно передбачити підведення проводки до того як заливати основу для альтанки.

 

Безпосередньо барбекю слід встановлювати під дахом. Так ви не будете залежати від погодних умов і зможете готувати смачний шашлик в будь-який час року. До того ж, негативний вплив вологи відносно залізних елементів буде мінімальним, якщо барбекю не матиме з нею прямого контакту. Це дозволить продовжити термін використання мангала.

 

Важливо не забути про те, що альтанка з барбекю не повинна перешкоджати присутнім за вашим столом приємно провести час. Тому варто заздалегідь подумати про використання спеціальної витяжки, яка не дозволить кіптяви і диму від дерева в топці зіпсувати свято вашим близьким. Відстань від мангала до столу має становити не менше 2 м, а вільна площа біля багаття повинна досягати 1 м, що дозволить захистити від спека гостей і альтанку від пролітаючих іскор. При заливці фундаменту важливо пам'ятати і про те, чи буде розміщуватися в альтанці газова піч. Подібний варіант є досить поширеним, так як багато людей віддають перевагу приготуванню різних страв на вулиці в літній період. В такому випадку розташування плити має бути вписано максимально безпечно по відношенню до джерела відкритого вогню. Також в підставі має бути передбачено отвір, яке дозволить підвести газ до печі.

 

Варто пам'ятати, що підлогове покриття повинне мати нахил від того місця, де буде розміщуватися мангал. Таким чином, альтанка з барбекю буде захищена від накопичення рідини у внутрішньому просторі, що запобіжить передчасному руйнуванню дерев'яних і металевих елементів.

 

Не варто нехтувати додатковим комфортом під час створення альтанки. Перш за все, слід подумати про те, як усунути протяги в будові. З цим завданням під силу впоратися вітровому екрану. Альтанка з мангалом в такому випадку буде доповнена суцільною або загратованою стінкою, яка буде розташована в стороні барбекю. Завдяки подібному рішенню, поривчастому вітру не вдасться пошкодити вам під час приготування їжі, а гості зможуть отримати насолоду під час відпочинку і ласуванню смачним шашликом.

 

Перебуваючи в такій будові, вам не потрібно буде переживати з приводу можливих проблем, пов'язаних з протягами. Наявність вітрового екрану, яке слід передбачити на етапі планування альтанки, забезпечить надійний захист від вітряної погоди.

 

Безсумнівно, приготування їжі на відкритому вогні таїть в собі небезпеку пожежі. З цієї причини літня альтанка в такому випадку повинна створюватися на основі вогнетривких матеріалів, не схильних до горіння.

 

З цієї причини найчастіше можна зустріти саме цегляні альтанки з барбекю. Подібний матеріал, як і натуральний камінь, відрізняється високою стійкістю перед температурними змінами, дозволяє споруджувати альтанки з барбекю. Кам'яна альтанка з мангалом забезпечить своєму власникові відчуття перебування на території кам'яного замку, а час, проведений тут, запам'ятатися кожному гостю.

 

Застосування вогнетривкої цегли є кращим варіантом для того щоб розташувати мангал в альтанці. Природно, подібний матеріал відрізняється відповідними естетичними і декоративними якостями.

 

Альтернативним рішенням є дерев'яна альтанка, для якої використаний брус або колоди. Ціна подібного варіанту дозволяє віднести такий літній будиночок до бюджетного рішенням, якщо при порівнянні використовувати кам'яну або цегляну споруду. Безсумнівно, пожежна безпека дерев'яної будови значно поступається кам'яним аналогам. Щоб уберегти дерев'яну конструкцію від загоряння багато власників альтанок користуються спеціальними антипиреновими речовинами. Завдяки своїй зовнішній привабливості дерев'яна альтанка з мангалом буде відрізнятися гармонією та забере належне місце в загальному архітектурному ансамблі вашої ділянки. Використання натурального матеріалу дозволить відчути близькість з природою, що зробить пікнік із шашликом або рибою ще більш приємним.

 

Дуже часто можна зустріти конструкції альтанки, в яких є кілька стін, але залишена як мінімум одна не закрита сторона. Це напівзакрита альтанка з барбекю, яка забезпечує відмінні умови для відпочинку в будь-який час року. Вона дозволяє не переживати через негоду, але також забезпечує відмінний вид на сад, якщо правильно її розташувати на ділянці.

 

Альтанки для дачі часто створюються з колод. Вони також можуть оснащуватися барбекю, яке слід розмістити з дотриманням всіх вимог.

 

Покривають підлогу в подібних спорудах найчастіше вогнетривкою плиткою. Подібний варіант прийнято використовувати в тому випадку, якщо мова стосується кам'яної або цегляної альтанки, а також дерев'яною дошкою, для обробки якої використовується антипіреновий склад, якщо передбачається створення дерев'яної альтанки.

 

Альтанка з барбекю, як і в випадку з димоходом для мангала, повинна бути обкладена жаростійкою пічною цеглою. Найчастіше, барбекю доповнюється спеціальним відділенням, де розміщуються колоди. Такий стіс укладання можна створити завдяки газобетонним блокам.

 

Слід пам'ятати, що розміри топки мангала слід робити такими, щоб шампури могли надійно закріплюватися в відведених отворах, в іншому випадку виникає ймовірність провалювання шампурів в топку, що призведе до псування шашлику. При виборі відповідного барбекю слід приділяти увагу тільки якісним металевим елементам. Найбільш підходяще рішення представлено чавунною решіткою, яка не схильна до горіння, здатна справлятися з високими температурами. Її використання є безпечним для людини. Чавун відрізняється своїм терміном експлуатації, так як відомий завдяки своїй міцності.

 

Відмінності, які лежать між мангалом і барбекю полягають у тому, що перший дозволяє приготувати м'ясо або рибу з овочами в безпосередній близькості від вугілля, в той час як в грилі використовуються ґрати, на якій і розміщуються продукти. У мобільних грилях часто застосовується кришка, яка дозволяє м'ясу стати більш соковитим.

 

Купити альтанку для дачі ви завжди можете в нашій кампанії. Наші консультанти завжди готові допомогти вам зробити правильний вибір, щоб ви були задоволені прийнятим рішенням. Літня альтанка буде виконана нашими фахівцями з урахуванням всіх ваших побажань. Ми можемо втілити ваші фантазії в реальність. Вартість альтанки у нас завжди нижче якості, якої досягають наші кваліфіковані співробітники. У нас ви зможете купити восьмигранну альтанку за прийнятною ціною. Такі споруди як альтанки відмінно доповнюють загальну картину ділянки, роблячи її більш привабливою і забезпечуючи власників ділянки місцем для відпочинку в будь-яку погоду.

 

 

 

 

 

Оформлення альтанки в саду

Оформлення альтанки в саду.

 

Альтанка японська, альтанки, altanka yaponskaАльтанка - улюблене місце відпочинку. Зустрічі з друзями на свіжому повітрі під спів птахів, пахощі квітів і аромат смаженого на мангалі м'яса в свята - все це робить її важливим елементом дачного дизайну. А хороший відпочинок повинен бути комфортним, саме тому оформлення альтанки в саду - питання першорядної важливості для більшості садівників.

 

Доріжки до альтанки.

 

Перш за все, необхідно викласти доріжку, що веде до альтанки, натуральним каменем, тротуарною плиткою, круглими спилами колод або крупною галькою, покладеної на геотекстиль.

 

Відмінно підійде для оформлення альтанки в саду зелений газон, розбитий поруч з нею, і хвойне дерево: наприклад, ялина або туя, висаджені на газоні в безпосередній близькості від альтанки.

 

Ампельні рослини для альтанки.

 

В'юнкі троянди, жимолость, дівочий виноград, плющ - додадуть їй чарівність, таємничість і романтизм, наповнять її чудовим ніжним ароматом. Розростаючись, ліани створять особливий мікроклімат всередині альтанки, стануть надійним захистом від вітру і палючого сонця.

 

Освітлення.

 

Якщо в різних кутах альтанки розмістити галогенові світильники, а над обіднім столом повісити люстру, що відповідає стилю споруди, навіть в темний час доби вона стане тим місцем, де кожен знайде для себе заняття, а вечірні посиденьки тут стануть доброю сімейною традицією.

 

Якщо провести електрику в альтанку проблематично, відмінним виходом стануть садові світильники на сонячних батареях, які можна встановити як всередині альтанки, так і зовні.

 

Меблі.

 

Відкриті альтанки невеликого розміру часто обладнують складними дерев'яними столами і стільцями або яскравими пластмасовими меблями. Крісло-гойдалка або шезлонг теж органічно впишуться в інтер'єр, додадуть зручності і затишку відпочиваючим.

 

Великі можливості для вибору меблів з'являються, якщо необхідно обставити простору закриту альтанку.

 

Оформлення альтанки в саду припускає використання масивних, стійких меблів з натурального дерева. Дерев'яні поверхні необхідно обробити так, щоб підкреслити фактуру дерева і облагородити її, обробивши лаком.

 

Актуальним аксесуаром інтер'єру можуть стати диван-гойдалка, підвішені до стелі на ланцюгу або канаті, а також закріплені на звареній металевій конструкції.

 

Для приготування м'яса, риби, овочів на свіжому повітрі необхідний мангал-барбекю зі стільницею, побудований з цегли. Він дозволить в будь-яку погоду готувати улюблені страви, безпечний і прослужить довгі роки.

 

Внутрішній інтер'єр.

 

Зробити альтанку затишною, надати їй стиль допоможуть різні дрібні деталі.

 

Наприклад, різнокольорові подушечки, розкладені на кріслах і диванах, текстильні фіранки в тон їм, що закривають альтанку від сторонніх очей, при необхідності зроблять атмосферу більш відокремленою і інтимною.

 

Для розміщення посуду, горщиків з квітами і інших дрібниць неважко зробити дерев'яний стелаж і встановити його в альтанці.

 

У дощову погоду будуть незамінні синтетичні водонепроникні римські штори, які можна опустити вниз або підняти. Ту ж функцію виконують металеві жалюзі, закріплені у стелі.

 

Оформлення альтанки в саду - захоплюючий творчий процес, що дає можливість перетворити альтанку в комфортабельне, багатофункціональне приміщення для спокійного відпочинку і веселих святкових застіль.

 

 

Оптимальні розміри шестикутної альтанки

 

Оптимальні розміри шестикутної альтанки.

 

І будинок, і всі інші споруди на ділянці, людина будує і впорядковує відповідно до свого стилю життя. Зрозуміло, що якщо бюджет сім'ї невеликий, а коло інтересів обмежується обробітком кількох соток городу, то альтанка, швидше за все, людям потрібна тільки для полуденного відпочинку або посиденьок за чаєм.

Ну а тим, хто не обмежений у коштах: вибудовує триповерхові особняки, часто приймає гостей - завжди хочеться чогось особливого. В такому випадку, проект шестигранної альтанки Альтанки шестикутні, альтанки дерев'яні, альтанка, альтанкиплощею понад 20м.кв., декоративно прикрашеної ґратами, або заскленою, цілком може задовольнити всі запити господарів.

Що ж, кожному своє: одні замовляють індивідуальне проектування і дизайн, інші прагнуть все зробити своїми руками. Сподіваємося, що відео в цій статті, так само, як і наша інструкція, допоможуть підібрати підходящий варіант і тим, і іншим.

 

Принцип проектування альтанок.

 

Альтанка з дерева, альтанки, альтанка, гойдалки, садові мебліТак як альтанка, перш за все, є елементом ландшафту (див. Альтанки та ландшафтний дизайн присадибної ділянки), то першим завданням, яку повинен вирішити проектувальник, або господар, що вважає за краще самостійну роботу - як гармонійно прив'язати її до дому або іншим будівель. Перш за все, потрібно подбати про форму і стиль споруди, що використовуються для її зведення матеріалах, їх кольорах і фактурах, внутрішнє вбрання. Загалом, є над чим подумати.

 

З оглядкою на історію.

 

Що стосується зміни будівлі, то прямо скажемо, в прямокутнику немає ніякої чарівності, і альтанки здавна робили або круглими (див. Кругла альтанка: секрети зведення ротонди), або багатогранними. З огляду на що ця споруда має свою історію, до неї і звертаються за ідеями багато дизайнерів і проектувальники. Альтанки, гойдалка, альтанка, альтанка шестикутна, садові мебліАльтанки завжди були найбільш звичними для садів і парків, але кожна епоха вносила в їх облаштування свій штрих.

 

  •  Звичайно, зараз ландшафтна архітектура якось йде на задній план, так як земля нині коштує дорого, і люди нерідко бувають раді, якщо хоч місце під альтанку знайдеться. Але ділянки у всіх різні. Якщо вже є можливість вибирати, то альтанку завжди краще розташувати в затишному місці саду, на височині, або зробити її навислою над водоймою, як в проекті, на представленому нижче фото.
  • Звичайно, самостійно спроектувати і побудувати таку альтанку у простого громадянина навряд чи вийде, та й ціна споруди вийде немаленькою, але зате вона відрізняється досконалістю пропорцій і відмінним смаком, що завжди цінувалося в архітектурі. І потім, альтанка, як і будинок, може служити і своєрідним способом самовираження, демонструвати соціальне і фінансове становище господарів.

 

Зверніть увагу! Якщо до вісімнадцятого століття, в європейських країнах, альтанки завжди були просто місцем усамітнення і відпочинку, то після, у міру розвитку культури чаювання, їх, за прикладом китайських альтанок, стали використовувати і для проведення чайних церемоній.

 

  •  Поступово, у паркових альтанок з'явилося безліч різновидів: бельведери, ротонди, садові павільйони, ґазебо, хатини відлюдника - і треба сказати, що за зовнішнім виглядом і внутрішньому облаштуванню вони відрізнялися більшою розмаїтістю. Зараз про красу старовинних альтанок, ми можемо судити тільки по гравюрах і деяких збережених і відреставрованим спорудах.
  • Але повірте, сучасний проект альтанки шестигранної, теж може бути виконаний за всіма канонами традиційної архітектури, і в будь-якому історичному стилі. За бажанням замовника, це може бути досить проста конструкція, яка не має стін і капітального даху, і призначена для висадки витких рослин.
  •  В іншому варіанті, альтанка може являти собою капітальну будівлю з дахом, але спиратися тільки на колони, і в кращому випадку, має ажурні ковані, або дерев'яні ґратчасті стінки. За старих часів, подібні альтанки називали красивим італійським словом бельведер, що дослівно означає «прекрасний вид».

 

Вони були дуже популярні, і служили для того, щоб власник міг милуватися своїм маєтком. І сьогодні, незважаючи на те, що смаки людей з часом значно змінюються, мода на такі легкі споруди повертається. Хоча, вони зовсім не схожі на старовинні варіанти, так сьогодні проект шестикутної альтанки може передбачати як будматеріал зовсім не дерево з ручним різьбленням, а алюміній або пластик.

 

Завдання і послідовність проектування.

 

Альтанка, альтанки, гойдалки, гойдалка, садові меблі, arbor

 

Якщо проект розробляється індивідуально, то завдання проектувальнику ставить замовник. Крім того, що необхідно дотримати єдиний стиль будівель, або вписати альтанку в навколишній ландшафт, проект повинен відповідати реальним умовам і відображати смаки клієнта. А він може побажати, наприклад, щоб в альтанці була багатофункціональна піч, розсувні стіни, шикарна багатоелементна обшивка на стелі.

 

Отже:

  • Припустимо, для альтанки, що нависає над водоймою, може бути навіть передбачена скляна підлога - і зробити все це цілком реально. Після виконання проект узгоджується з замовником, так як бажання не завжди збігаються з можливостями. При цьому обговорюється все: і розміри шестикутної альтанки, і її розташування, і певні технічні складності, які можуть виникнути під час здійснення задуму, і, звичайно ж, підсумкова собівартість споруди.
  • Природно, що послуги проектування теж коштують грошей, але без них не обійтися, якщо потрібно втілити в життя якийсь складний варіант з металу і скла. Що стосується більш простого варіанту з дерева, то для того щоб визначити оптимальні розміри шестигранної альтанки, можна скористатися або готовим проектом, знайденим в інтернет, або виконати його в спеціальній комп'ютерній програмі.
  • Скажімо кілька слів про сучасні програми, які досвідчені користувачі ПК можуть завантажити, і використовувати для самостійного проектування альтанки. Їх вибір різноманітний, і дає можливість зробити проект: як у вигляді традиційних креслень, так і створити тривимірне зображення майбутньої альтанки, яке дозволить краще оцінити її зовнішній вигляд і пропорції.
  • Програмами ArCon Home, і Home PlanPro, зможуть користуватися навіть новачки. Простий для розуміння звичайного користувача інтерфейс, дасть можливість підібрати шаблон навіть і для будинку, а не тільки для альтанки. Матеріали і розміри ви задаєте самі, і отримуєте модель в перспективі, дизайн якої ви можете удосконалювати на свій розсуд.
  • Про професійні програми тут говорити не варто, але не можна не згадати ще й про Google SketchUp, яка має досить великі можливості, щоб, наприклад, альтанка шестигранна закрита, проект якої повинен бути прив'язаний до будинку як прибудови, була створена з нуля.
  • Перед тим, як приступити до проектування, необхідно визначитися з такими нюансами. Перш за все, необхідна всебічна оцінка місця, відведеного під будівництво. Це і розташування щодо інших будівель, огорожі, або садових насаджень; розміри альтанки шестикутної; підведення комунікацій - і навіть благоустрій доріжки, що веде в альтанку.
  • Не слід забувати і про функціональність споруди: чи буде це літня кухня з мангалом, вітальня з м'яким диваном, або дитячий комплекс з Альтанки, гойдалки, садові меблі, gazebo, arbor, altanyгойдалками, турничком, і шведською стінкою. При виборі форми і матеріалу для альтанки, потрібно відразу мати на увазі, який варіант: відкритий, напівзакритий або взагалі, засклений, вас влаштує.
  • Найпростіша схема шестикутної альтанки, може бути розроблена і самостійно, на папері. Головне, щоб на ній була відображена вся необхідна для вас інформація: висота будівлі до коника даху, висота стійок, відстані між протилежними стінами і ширина однієї грані.
  • До речі, альтанка не обов'язково повинна бути виконана у формі правильного шестикутника. Дві паралельні грані у неї можуть бути витягнуті в довжину, і якщо потрібно побудувати простору альтанку типу їдальні-вітальні, кращого варіанту годі й чекати. Наскільки красиво це може виглядати, ви можете бачити на наведеному вище прикладі.
  • Елегантна форма, безліч дерев'яних колон, елементи кування, кашпо з квітами, ошатні штори - і у вас є шикарне приміщення, в якому не соромно приймати гостей. До речі, конфігурація шестикутника ідеально підходить для альтанок великої площі. Тільки майте на увазі, що висота її стін не повинна бути менше 2,3 м.

Альтанки, гойдалки, альтанка, гойдалка, альтанка шестигранна, альтанки з дерева

При нормальному нахилі даху, який зазвичай робиться в межах 25-30 градусів, її висота складе 90-95 см. Оптимальний виліт даху, для альтанки площею 9-10 м2, становить 12 см - якщо зробити менше, вода з даху буде потрапляти на конструкції і всередину альтанки. Більше зробити можна, але тільки якщо і габарити самої альтанки збільшуються, або ваша споруда зводиться, наприклад, в китайському стилі. Інакше будуть порушені пропорції - а це виглядає дуже непривабливо.

 

 

 

 

2023 © jarmas.com.ua